یادداشت 18 امرداد 90

برخی موسسات و شرکتهای اصفهانی و تهرانی ( و بخصوص تهرانی ) آماده شده بودند تا با عقد قراردادهای سنگین ( که بعضا" بالغ بر صدها میلیون تومان میشد ) نقش مشاور و مجری رو در این فرایند برعهده بگیرند. اما سازماندهی مناسبی که برای اینکار در نظر گرفته بودیم و تلاش مضاعفی که همکارانم در این رابطه از خودشون نشون دادند باعث شد تا این پروژه رو از ابتدای سال 1390 آغاز کنیم بدون اینکه حتی 1 ریال هزینه ی اضافه به شهرداری تحمیل بشه. خدا رو شاکرم که تونستیم مثل همیشه ، بهترین تغییرات رو با کمترین هزینه انجام بدیم. بعضی کارها که ما در حوزه ی امورمالی شهرداری انجام دادیم ، اونقدر داره کم هزینه انجام میشه که از حد تصور خارجه. مثلا در موضوع اوراق مشارکت ، در یکی از کلان شهرهای کشور ، سازمانی 85 نفره عهده دار پیگیری امر اوراق مشارکت هستند که تیم امورمالی اونها فکر میکنم حدود 15 تا 20 نفر باشند اما در اینجا ما فقط 1 نفر رو برای نگهداری حساب و کنترل مالی اوراق مشارکت اختصاص دادیم که کارها رو مرتب و منظم به پیش میبره.

عدم انعکاس مناسب فعالیتهای رویت هلال رصدگران ایرانی به مجامع خارجی باعث شده که برخی از این مجامع ( مثل ICOP ) اونقدر با دستاوردهای ملی ما بیگانه باشند که حالا که یه گزارش ویژه براشون ارسال شده با دیده ی شک و تردید به این گزارش نگاه میکنند. سالها قبل در این مورد مطالبی عرض کرده بودم اما به عرایضم توجه نشد. باز هم بر این موضوع تاکید میکنم که باید حضوری بسیار پر رنگ در عرصه گفتگوهای بین المللی در زمینه رویت هلال ماه داشته باشیم.

بنا است بامداد فردا برای صعود به دومین قله ی مرتفع ایران ( که به گفته ی برخی متخصصین سختترین و خطرناکترین کوه ایران برای کوهنوردان محسوب میشه ) عازم کلاردشت بشیم. علم کوه ، سومین مقصد صعودهای تابستون امسال من خواهد بود. این برنامه بسیار کوتاه مدت است و احتمالا" فشار زیادی رو باید تحمل کنم. انشاءالله اگر عمری بود به سلامت به این سفر رفتیم و برگشتیم ، خاطرات این صعود رو هم از هفته ی آینده بیان خواهم کرد. اگه مشکل خاصی پیش نیاد ، با فاصله ی زمانی نه چندان زیاد از این صعود ، انشاءالله برنامه ی صعود به قله ی سبلان ( سومین قله ی مرتفع ایران ) رو پی خواهم گرفت. برنامه های کوهنوردی تابستون امسال رو با صعودی دوباره به قله ی کرکس در شهریور ماه با پایان خواهم رساند. در فصل پاییز هم صعود به چند قله ی بالای 4000 متر رو دنبال خواهم کرد. تا ببینیم چی پیش میاد....

/ 0 نظر / 3 بازدید