یادداشت 3 اسفند 89

معمر قذافی که خودش رو شاه شاهان و رهبر جهان عرب میدونه و در انجام اعمال و حرکات مسخره ، گوی سبقت رو از تمام دیوانگان زنجیری ربوده ، در اقدامی جنون آمیز به نیروی هوایی ارتش لیبی دستور داده که به تظاهرکنندگان حمله کنند. هر چند سیف الاسلام پسر قذافی ( که اسم و لقبش هم مثل پدرش حکایت از دیوانه بودن این آدم واره داره!! ) این موضوع رو رد کرده اما تصاویر جنازه های تکه پاره شده دقیقا" نشون میده که این افراد با گلوله های معمولی کشته نشده اند. البته سیف الاسلام قبلا" هشدار داده بود که به شدیدترین وجه ممکن با تظاهر کنندگان برخورد میکنه.

با اقدام اخیر دیکتاتور دیوانه ی لیبی ، دیگه کار قذافی رو باید تموم شده دونست. حتی سفاکترین و دیوانه ترین دیکتاتورهای جهان هم وقتی دستشون به خون مردم کشورشون آلوده بشه ، دیگه باید آماده ی رفتن و سقوط بشن. اسم و لقب و عنوان ، انسانیت و محبوبیت ایجاد نمیکنه.

هر زمان که بین حکومت و مردم فاصله ایجاد بشه ، آهنگ سقوط حکومتها آغاز میشه. با اینکه رابطه ی بین مردم و حکومت یه رابطه ی دو طرفه است اما تحت هر شرایطی ، این مردم هستند که حرف اول و آخر رو میزنند. هر کسی که فکر کنه قادر است با اتکا به نیروی انسانی و یا ابزار و وسایل و ترفند و دروغ و ..... خودش رو به مردم تحمیل کنه ، مثل کبکی میمونه که سرش رو زیر برف کرده باشه. معمر قذافی مصداق تمام و کمال چنین کبکی است.

تحولات شمال آفریقا اونقدر با سرعت داره پیش میره که آدم حتی وقت نمیکنه اخبار و رویدادها رو دنبال کنه. موجحرکتهای مردمی از تونس شروع شد و دامنه ی اون به مصر و لیبی رسید. الجزایر هم از این تحولات بی نصیب نموند و مراکش هم طی یکی دو روز گذشته شاهد اعتراضات مردمی است. در فاصله ی نزدیکتر به ما ، بحرین و یمن هم شرایط مشابهی رو دارن تجربه میکنند. خاورمیانه جدید ، واقعا" در حال تولد است.

 

برای یه کار بانکی ناچار به استفاده از کارتهای طرح شتاب شدم. نتیجه ی این استفاده این بود که :

از کارت بانک شهر نمیشد به کارت بانک ملی پول واریز کرد

خودپرداز بانک ملی کارت بانک شهر رو قبول نمیکنه.

خودپرداز بانک ملی بدلیل تراکم تراکنشهای آخر سال ، بعد از کلی معطلی کارت رو میدازه بیرون ( شانس آوردیم که یه تیپ پا نمیزنه و نمیگه سرم شلوغه چرا مزاحم شدی؟؟!!)

خودپرداز بانک تجارت اعلام کرد بدلیل اتمام کاغذ نمیتونه رسید صادر کنه. جالب بود که پیام میداد : لطفا" دوباره امتحان کنید!!! ( آخه وقتی کاغذ نداری ، چی رو دوباره امتحان کنیم؟!)

خودپرداز بانک ملت اعلام میکرد از سیستم مقصد پیامی دریافت نمیکنه. ضمنا" از بنده ( به عنوان مشتری ) تشکر میکرد که از سیستم بانکداری الکترونیکی استفاده کردم !)

 

ناچار شدم چک بکشم و پول نقد دریافت کنم و پول رو به حساب بانک ملی بریزم تا بتونم یه حواله صادر کنم. پول که به حسابم واریز شد ، وقتی متصدی خواست حواله صادر کنه گفت : سیستم میگه حساب شما مسدود شده و قابل برداشت نیست!!! کلی پیگیری کردیم تا متوجه شدم ضامن یه نفر شدم و اون هم اقساط رو با کمی تاخیر به بانک ملی داده اما کارمند بانک به اشتباه تمام موجودی حساب بنده رو مسدود کرده. جالب بود که این مسدودی توی سیستم نمایش داده نمیشد و حدود 1 ساعت طول کشید تا کارکنان بانک بفهمند چی به چیه!!

به هر حال بعد از حدود 2 ساعت معطلی ، کارم به اتمام رسید. یاد حرفهای رئیس محترم جمهوری افتادم که چند روز قبل در مجلس گفتند تمام زمینه ها برای جهش بزرگ کشور و مردم ایران فراهم شده.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
علیرضا رفیعی

سلام علیرضا جان خوبی؟ خوشی؟ گل پسرات خوبند؟ همسر محترم خوبند؟ دلمون برات تنگ شده بود. گشتم و اینجا را پیدا کردم. خدا پدر این اینترنت را بیامرزد که باعث شده ما بتونیم احوالی از دوستامون بگیریم. چه متن جالبی نوشته بودی. دیدم کلی متن می نویسی! من فکر می کردم مردم توی ایران دسترسی به اینترنت ندارند ولی دوستامون که همه به اینترنت وصل هستند. خواستم سلامی عرض کرده باشم. پاینده باشید و سرفراز. علیرضا

علیرضا رفیعی

سلام سلام سلام =) خ) ما که دلمون یک ذره شده براتون. هر چی سعی می کنیم که یک ماه بیاییم ایران ولی نمی شه. حتی یکبار بلیط هم خریدیم ولی نشد. فکر می کردم که امسال دیگه می رم ایران. همین دیروز کارم عوض شد. حالا تا این کار جدید و یاد بگیرم کلی طول می کشه. ما همیشه از شما و بچه ها و دوستان حرف می زنیم. چه روزهای خوبی بود. یادش بخیر چقدر خوب بود. کوچولوی ما هم خوبه. داره تند تند بزرگ می شه. خیلی حس جالبیه. بچه دل آدم را گرم می کنه. فکر کنم گل پسرات باید خیلی بزرگ شده باشند. فکر کنم دبیرستان شاید هم دانشجو باشند؟ خدا حفظشون کنه. می بینم که بد جوری کوه نورد حرفه ای شدی. خیلی خوبه. کوه نوردی هم بدن آدم را می سازه هم روح را. یادش بخیر میرفتیم کوه صفه. ببینم هنوز کوه صفه سر جاشه یا بجاش اتوبان زدند :)) خیلی خوشحال شدم امروز. تازه یاد گرفتم با skype چت کنم. اگه حساب داشته باشی توش می تونیم یک گپی بزنیم. یا ایام گذشته. فعلا قربانت. بچه ها رو ببوس از طرف ما. سلام به همسر گرامی برسان. علیرضا