کوتاه از مناظره ی آقایان احمدی نژاد و کروبی

آقای احمدی نژاد ، گفتگوی ویژه خبری ، ساعت 23 ، 15 خرداد 88 : تورم الان 15.6% است که برخی مغرضانه آن را 25% اعلام میکنند

آقای احمدی نژاد  مناظره با کروبی ، ساعت 23 ، 16 خرداد 88 : تورم الان زیر 15% است

نتیجه اینکه ؛ نرخ تورم کشور در عرض 24 ساعت ، بیش از 0.6% کاهش یافت

 

آقای احمدی نژاد  مناظره با کروبی ، ساعت 23 ، 16 خرداد 88 : کاهش تورم در ایران در حالی روی میدهد که در اروپا و امریکا تورم رو به افزایش است.

لطفا" این معما را حل کنید که وقتی بدلیل رکود اقتصادی در غرب ، قیمت همه چیز کاهش یافته ( خودرو تا نزدیک 50% و املاک مشتری برای خرید ندارد) چگونه نرخ تورم اضافه میشود؟؟؟؟؟!!!!!!

 

آقای احمدی نژاد در حالی عنوان میکند که رئیس جمهور باید خودش کارشناس ارشد باشد که خود جناب ایشان که دارای مدرک دکتری هستند ، میانگین سالانه ی نرخ تورم ( 25.6%) رو با تفاوت نرخ تورم فروردین 88 نسبت به فروردین 87 (15.6%) مقایسه کرده و میگوید تورم کاهش یافته است!!!!!!!!!!!

 

آقای احمدی نژاد که میگوید رئیس جمهور اگر کارشناس ارشد نباشد ، نمیتواند در تصمیمات کارشناسی ، بین نظرات کارشناسان مختلف تصمیم گیری کند ، تخصص اصلیشان ترافیک است اما احتمالا" در تمام زمینه های کارشناسی ( سیاست ، فرهنگ ، ورزش ، نفت ، کشاورزی ، شهرسازی ، پزشکی ، هسته ای ، روابط بین الملل ، اقتصاد ، بانکداری ، صنایع ، عمران ، راه و ترابری ، ارتباطات و ...........) صاحب نظر هستند!!

 

آقای احمدی نژاد در حالی در مورد پرونده ی شهرام جزایری اصرار میکرد که خودش نسبت به پرونده 300 میلیارد تومان شهرداری تهران ( که موضوعش سال 85 و 86 در روزنامه ها مطرح شد ولی نمایندگان همسو با آقای احمدی نژاد در مجلس اجازه ی تحقیق و تفحص در مورد آن را ندادند) و پرونده ی اردبیل هیچ پاسخی نداد.

 

پرونده سازی های آقای احمدی نژاد بر علیه کاندیداها ( مانند منزل آقای کروبی ) و شخصیتهای نظام ، نشان دهنده اوج نگرانی ایشان از جهت گیری آرای انتخابات است. جالب است که آقای احمدی نژاد در مورد این پرونده ها خود را در جایگاه دادستان ، قاضی و هیات منصفه قرار میدهد.

 

آقای احمدی نژاد در حالی به چاپ عکس همسرش در روزنامه اعتماد ملی اعتراض داشت که خودش عکس همسر آقای موسوی را به ززنده ترین شکل ممکن به 50 میلیون بیننده ی ایرانی و 150 میلیون بیننده ی خارج از ایران نشان داد.

 

آقای احمدی نژاد در حالی به قطع سخنانش توسط کروبی اعتراض داشت که خودش همین کار را با آقای موسوی کرد.

 

موضوع کمک 700 میلیون دلاری آقای احمدی نژاد به یک دولت خارجی که با مخالفت مقام رهبری مواجه شده است با توجه به جابجایی دو رئیس کل بانک مرکزی در دولت نهم قابل توجه است

 

در مورد سیاست خارجی ، آقای کروبی با ذکر صحبتهای رئیس سابق موساد ، به کمک شایانی که مواضع و سخنرانیهای آتشین آقای احمدی نژاد به مظلوم نمایی اسرائیل کرده است ، اشاره کرد.

 

آقای احمدی نژاد ، تغییر موضع امریکا در قبال ایران را ناشی از سیاست خارجی دولت نهم خواند در حالیکه این تغییر رویه ، مربوط به تفاوت دیدگاههای آقای اوباما و بوش است و ربطی به دولت نهم ندارد.

 

کنایه ی طنز آلود آقای کروبی ( که گفت ننه جوون من هم میفهمید که بدلیل گرانی ، نرخ تورم بالاست ) پاسخی ساده و گویا به آمارهای دستکاری شده و غلطی است که اینروزها دولت نهم مرتب از آن سخن میگوید.

/ 1 نظر / 3 بازدید
mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.