عکاسی از هلال صبحگاهی محرم 1432 - طرح ترافیکی پلاکهای زوج و فرد

حدود ساعت 06:25 به نزدیک سی و سه پل رسیدم. ماشین رو داخل محدوده ی طرح زوج و فرد پارک کردم و با مستقر شدن در کنار رودخونه ، آماده ی عکاسی شدم. دقایقی از طلوع ماه گذشته بود و ماه بر فراز سی و سه پل دیده میشد. اندک آبی در رودخونه جاری است و پرندگان مهاجر زینت بخش شهر اصفهان شده اند. اگر عمری باشه جمعه ی این هفته باید برای عکاسی از پرندگان اقدام کنم.

چند عکس از هلال گرفتم که بزودی یکی از اونها رو با همکاری دوستان عزیزم در انجمن نجوم نجم شمال و از طریق سایت " ماه نو " منتشر خواهم کرد. وقتی میخواستم به محل کارم برم ، هنوز دقایقی تا آغاز طرح ممنوعیت ورود ماشینهای پلاک فرد به داخل محدوده مونده بود. چند روزی میشه که در برخی از مبادی ورودی این طرح ، تابلوهای هشدار دهنده رو برداشتند.

 

همونطور که به سمت ماشینم میرفتم از مامور محترم راهنمایی و رانندگی که در ابتدای ورودی طرح ایستاده بودند پرسیدم :

. طرح زوج و فرد منتفی شده؟

: خیر. تا عید نوروز ادامه داره.

. پس چرا علائم هشدار دهنده برای رانندگان رو جمع کردند؟

: در هفته های گذشته به اندازه ی کافی اطلاع رسانی شده و دیگه نیازی به تابلو نیست!!

 

به رانندگان محترم توصیه میکنم اگه موقع رانندگی به محلی رسیدین که هیچ تابلوی هشدار دهنده ای در اونجا وجود نداره ، خیلی سریع از ماشین پیاده بشین و فرار کنید. چون ممکنه قبلا" اینجا تابلوهای توقف ممنوع ، پارک ممنوع ، بوق زدن ممنوع ، عبور یکطرفه ، ایستگاه تاکسی ، ایستگاه اتوبوس ، محل عبور عابر پیاده و ..... نصب بوده باشه و چون به اندازه ی کافی اطلاع رسانی شده دیگه نیازی به وجود تابلو نبوده و اون رو برداشتند!!! خدای نکرده اگه توی ماشین بمونید ممکنه پلیس محترم راهنمایی و رانندگی سر برسه و یه 20-10 تا قبض جریمه ی اساسی بده خدمت شما.

 

راستی اگه یه بنده خدای از همه جا بی خبر ، ندونسته وارد این محدوده بشه و پلاکش هم همخونی نداشته باشه ، باید جریمه اش کنند؟!

/ 1 نظر / 8 بازدید

با سلام. احتمالا موضوعی جالب برای آقای مهرانی عزیز http://www.1itblog.com/1389/08/04/worlds-highest-climbing-wall/