پایان انتخابات

برای پیگیری نتایج انتخابات ، دیشب و امروز استراحت کوتاهی داشتم. از منابع خبری مختلف ، نتیجه شمارش آراء رو دریافت میکردم. در این مورد باید بگم که :

 

-         سرعت شمارش آراء در این دوره بی نظیر بود. در دوره ی قبل ، از پایان رای گیری تا ساعت 7 صبح روز بعد فقط 12 میلیون رای شمارش شده بود اما در این دوره در عرض 2 ساعت بیش از 10 میلیون رای شمارش شد.

-         ستاد انتخابات تقریبا" با شمارش هر 5 میلیون رای ، نتایج رو اعلام میکرد. در همون 5 میلیون اول اعلام شد که نسبت آرای آقای احمدی نژاد و آقای موسوی ، 67% به 29% است. جالبه که در تمام اعلامهای بعدی این نسبت با تغییرات بسیار جزئی ثابت مونده. برای اولین باره که نمودار درصد آرای کاندیداها ، پس از اولین اعلام ، بصورت خطی کاملا" افقی دراومده.

-         سوال جدی که ذهن رای دهندگان به آقای موسوی رو بخودش مشغول کرده اینه که تا کجا میزان رای ملت است؟ مشاهدات عینی رویدادهایی که در شهرهای مختلف در جریان بود با نتایج اعلام شده ی انتخابات هیچ همخوانی نداره.

-         نتایجی که از طرف ستاد انتخابات اعلام میشه برای همه عجیبه. من بشخصه در انتخابات دور نهم ریاست جمهوری خیلی سرخورده شدم. در اون انتخابات و در هر دو مرحله به آقای هاشمی رای دادم ولی وقتی نتایج اعلام شد دیدیم بنا به دلایل مختلف مردم از آقای هاشمی روی برگردوندند. اون انتخابات اولین انتخابات ریاست جمهوری برای من بود که کسی رو که بهش رای داده بودم انتخاب نشد. اما انتخابات دهم خیلی فرق میکنه. اینجا دیگه سرخورده نیستم. فرق بسیاری هست بین حالتی که ببینی با فضا سازی صورت گرفته فکر ، نظر و رای آدم در اقلیت قرار گرفته ، با حالتی که ببینی در اکثریت هستی اما بعدا" بهت بگن رفتی توی گروه اقلیت.

-         احتمالا" رکورد درصد مشارکت ملی در انتخابات ریاست جمهوری کماکان برای دوم خرداد 76 باقی می مونه

 

با اینکه شمارش آراء تموم نشده اما بعید به نظر میرسه چیزی تغییر کنه ( چه در شمارش آراء ، چه در اعلام نظر شورای نگهبان و چه در اعتراض کاندیداها به......). باید پذیرفت که سکان اداره ی کشور یه بار دیگه به آقای احمدی نژاد داده شده. من به سهم خودم از انتخابم پشیمون نیستم. امیدوارم شرایط کشور در 4 سال آینده بگونه ای باشه که کسانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند هم از کارشون پشیمون نشوند.

 

انتخابات در حال تموم شدنه. حالا ما موندیم و کلی کار که باید برای ایران انجام بدیم. بانک جهانی پیش بینی کرده که رکود اقتصادی حاکم بر دنیا در سال آینده ی میلادی تشدید میشه. یه عزم جدی برای همکاری ملی لازم داریم تا بتونیم بر مشکلاتی که احتمالا" اقتصاد ما رو بزودی در بر میگیره فائق بشیم. وقت نزاع و رقابت تموم شد ؛ زمان کار و رفاقت فرا رسیده.

 

برای آقای احمدی نژاد آرزوی توفیق میکنم و امیدوارم بعنوان عالی ترین مقام اجرائی کشور ضمن عمل به وعده هایی که دادند ، در اعتلای همه جانبه ی ایران عزیز کوشا و موفق باشند ، انشاءالله

/ 23 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا مهرانی

ادامه.. ما که علیرغم وجود قومیتهای و آداب مختلف ، هزاران سال است که در کنار یکدیگر زندگی کردیه ایم ، چرا اکنون باید اینچنین باشیم؟

محمد شریفیان

باز هم از شما می خواهم علمی تر به مسائل نگاه کنید نمی خواهم شما را متهم به چیزی کنم ولی احساسم این است که پاره ای از مسائل را بصورت سطحی و احساسی نگاه میکنید . بنظر میرسد مسائل را خیلی با هم درمی آمیزید و تحلیل می کنید به این مسئله باید دقت نمایید و موضوعات را از هم تفکیک کنید.

علیرضا مهرانی

جناب شریفیان من تمام تلاشم این است که با کنار هم قرار دادن قطعات پازل حقیقت در کنار هم ، تصویر واقعی از آنچه روی داده و آنچه در حال روی دادن است بدست بیاورم. اگر شما هم در این زمینه بتوانید کمک کنید ، خوشحال خواهم شد. برای حل یک مساله ، شاید ساده کردن مساله و تقسیم آن به اجزای کوچکتر ، راه حل خوبی باشد اما بشرطی که در پایان ، حل این مسائل کوچک ، پاسخ مساله ی بزرگتر را هم در پی داشته باشد. تجربه ی حضورم در تظاهرات قبل از انقلاب ، جنگ تحمیلی ، برخورد با ارازل و اوباش و مروجین اعتیاد ، نیز حضورم در رویدادهای سیاسی مختلف و ارتباطم با افراد سیاسی متعدد از همه ی جناحها و گرایشها باعث شده که تفاوت دقیق بودن با احساسی بودن را بخوبی درک کنم. به هر حال آماده ام تا از نظرات شما آگاه شوم ، چه در محیط وبلاگ و چه بصورت خصوصی تر و از طریق ایمیل.

تا بسته نشده: http://ghalamnews.org/

شرمنده

ايران تنها کشوري است که در آن سياستمداران کار اقتصادي مي کنند، شرکتهاي اقتصادي کار سياسي مي کنند و نيروهاي نظامي کار توليدي مي کنند!؟! - يکي از بزرگترين صادرکنندگان نفت و يکي از بزرگترين واردکنندگان بنزين هستيم. - با اسرائيل دشمن هستيم ، اما نزديکترين دوستمان رئيس جمهور ونزوئلا با چند ميليارد دلار قرار داد نظامي ، يکي از نزديکترين دوستان اسرائيل به شمار مي آيد!؟ - براي مسلمانان لبنان خودمان را هلاک مي کنيم ، پول مي فرستيم و دعا مي کنيم . اما هيچ خبري از مسلمانان چچن نمي گيريم. - از هر 1000 مفسد اقتصادي يکي و از هر 1000 فعال سياسي 999 نفر در زندان داريم!! - توي همه جاي دنيا آثار باستاني را از زير آب در ميارن ، توي ايران مي برند زير آب !؟ - در ايران دانشجوها توي کتابخانه آشنا مي شن ، توي پارک درس مي خونن، سر کلاس مي خوابن!؟! - اينجا همه خودشان را فوق العاده جدي مي دانند اما همه همديگر را مسخره مي کنند - در همه جاي دنيا هر وقت سرو کله پليس پيدا مي شود ترافيک حل مي شود ولي در ايران هر جا که پليس هست ترافيک هم هست - کشور عراق نزديک 1000 ميليارد دلار بابت خسارتهاي جنگ به ايران بدهکار است ولي کشور ايران يک

محمد شریفیان

سلام ایمیلتان را برایم بنویسید

علیرضا مهرانی

نشانی ایمیل بنده در بخش تماس وبلاگ هست amehrani2001@yahoo.com

....

دیروز خود شاهد هجوم لباس شخصی ها به یک دختر بودم که هیچ ارتباطی به راهپیمایی نداشت و و فقط رنگ روسریش سبز بود. لباس شخصی ها که همه ما میدانیم چه کسانی هستند با باتوم به سوی او حمله کردند. دختر وحشت زده به درون ماشین پرایدش پرید و در را قفل کرد. و این سه نفر با باتوم به روی سقف و شیشه های ماشین می کوبیدند و دختر جیغ میزد که با لباس شخصی ها با حمله مردم رو به رو شده و فرار کردند.

....

همچنین دیشب ناگهان از درون کوچه صدای فریاد یک پسر به گوش رسید که فرباد می زد ای خداااا. ای خدااااا. کمکم کنید... بلافاصله خودمو دم در گذاشتم دیدم لباس شخصی های حامی رییس جمهور صورت پسر را گرفته بوودند و از فاصله کاملا نزدیک به صورتش اسپرس فلفل می زدند و شدت این اسپری به حدی بود که وقتی با بردرم به صحنه نزدیک می شدیم قدری از آن را به سمت ما در هوا پاشیدند و ما به شدت به سرفه و سوزش شدید چشم افتادیم و بالاخره پسر بیچاره را سوار بر موتور کرده با خود بردند. آری این است مهرورزی!

علی

اندر حکومت اراذل و اوباش توقع بیش از این نباید داشت