پرزیدنت باراک حسین اوباما

مراسم ادای سوگند رئیس جمهور جدید امریکا رو تقریبا" بطور کامل دیدم. راستش خیلی تحت تاثیر این برنامه قرار گرفتم. ادای سوگند رئیس جمهور در حضور نزدیک به دو میلیون نفر ( که در مراسم حضور داشتند و میلیونها نفری که در شهرهای مختلف این کشور شاهد این مراسم بودند ) ، برگزاری دعا و نیایش این جمعیت بزرگ قبل از مراسم سوگند و از همه مهمتر ، سخنرانی در خور توجه پرزیدنت اوباما از جمله مواردی هستند که از جهات مختلف برام جالب بود. شخصیت خود اوباما هم جالب و عجیبه. در دو نشونی زیر میتونید یه زندگینامه مختصر از ایشون و ترجمه بخشی از سخنرانی آقای اوباما در مراسم سوگند رو بخونید :

 

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=33537

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=33667

 

اگر آقای اوباما بتونه به وعده هایی که قبل از انتخاب شدن و در سخنرانی جدیدش داده ، عمل کنه ، میشه امیدوار بود که آینده ی بهتری پیش روی دنیا قرار خواهد داشت. امیدوارم و دعا میکنم همینطور باشه و بشه....

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
ارغوان

و چقدر همه چشم به اوباما دوحته ایم [گل]

علیرضا مهرانی

درود بر ارغوان. در طول تاریخ مردان و زنان بزرگی بوده اند که وجودشان برای تمام جهان مایه تحول شده است. در عصر معاصر کنونی ، افرادی نظیر مهاتما گاندی ، امام خمینی ، نلسون ماندلا ، سیمون بولیوار و ..... چنین خصوصیتی داشته اند. در مورد اوباما هنوز زود است که قضاوت کنیم اما اگر او همان باشد که میگوید و همان بکند که گفته است ، او را هم باید در زمره افراد بزرگ تاریخ معاصر بحساب آورد.