لزوم حفظ آرامش جامعه و پیگیری خواسته ها از طرق قانونی و مسالمت آمیز

اتفاقاتی که این روزها در سطح کشور روی میدهد قطعا" به صلاح کشور و جامعه نیست. متاسفانه عده ای در این گیر و دار ، بجای حفظ آرامش ، بر طبل درگیری میکوبند.

 

گروهی ( که هیچ وجه اشتراک و تناسبی با اصلاح طلبان و عدالتخواهان واقعی ندارند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از جنس دیگری هستند )‌ با آسیب رساندن به اموال عمومی و خصوصی فضای اغتشاش را بوجود می آورند و در مقابل ، گروهی دیگر یا با بیان سخنان تحریک آمیز ، خواسته یا ناخواسته موج ناآرامی و التهاب را در کشور بسط میدهند و یا اینکه بدون تفکیک مردم عادی ( که فقط به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارند ) از آشوبگران ، همه را با یک چوب میرانند.

 

آقای احمدی نژاد در سخنرانی بعد از انتخابات و در حالیکه تا زمان سخنرانی ایشان دو نفر از کاندیداها ( آقایان موسوی و رضایی ) در مورد روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا به شورای نگهبان شکایت کرده بودند اعلام می کند که تاکنون هیچکس شکایتی مطرح نکرده است و در ادامه ، برخی معترضین و مخالفین را به " خس و خاشاک " تشبیه میکنند. وزیر دادگستری ( که عضو شورای نگهبان قانون اساسی هم هستند ) و همسر ایشان هم با سخنان و مطالب بسیار تند ( تشبیه انتخابات اخیر به انتفاضه ، تاکید به بازداشت آقایان خاتمی و موسوی و .... )‌ باعث برافروختن خشم افرادی میشوند که به هر دلیل در مورد این انتخابات اعتراضاتی دارند. از سوی دیگر وزات کشور که برای گردهمائی یکشنبه 24 خرداد در میدان ولی عصر تهران نه مجوز صادر کرد و نه پیگیر این شد که چرا افراد بدون مجوز این برنامه را انجام داده اند ، مرتب اعلام میکند که تجمع معترضین به انتخابات بدلیل عدم دریافت مجوز غیر قانونی است. جمعیت انبوه و میلیونی که در روز دوشنبه در تهران راهپیمایی کردند نشان دادند که قصدی برای آشوب و خشونت ندارند. آنان فقط معترضند و خواسته های خود را با آرامش بیان کردند ؛ کاری که اگر وزارت کشور هم با آنان در دادن مجوز همراه میشد ، فضای پر تنش کنونی را به سمت آرامش هر چه بیشتر هدایت میکرد. اطلاع رسانی یکسویه و ناقص رسانه های داخلی هم مزید بر علت شده تا رسانه های بیگانه ، میدان گردان اطلاع رسانی برخی رویدادهای اخیر باشند.

 

من دیروز شاهد برخی از این ناآرامیها بودم. واقعا" رنج آور است که آن خیابانهای پر شور و نشاط هفته ی قبل ، امروز محل درگیری و نزاعی شده است که نمونه ی آن را ، جوانانی که بعد از انقلاب بدنیا آمده اند تاکنون ندیده اند.

 

متاسفانه آنچه که شاهد آن هستیم ، عدم درایت برخی متولیان امر ، غلبه ی هیجان بر عقلانیت و نیز عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آرام نگاه داشتن فضای سیاسی و اجتماعی کشور در این روزهای خطیر است.

 

امیدوارم همه چیز ختم به خیر شود

/ 0 نظر / 7 بازدید