دیروز سالروز تولد فرزندم بود و به همین مناسبت یه برنامه مختصر در خونه برگزار کردیم. سالهای اولیه تولدش ، برگزاری این جشن تولد با حضور اکثر اعضای فامیل انجام میشد اما دیشب جشن ما خیلی جمع و جور و پنج نفره بود. همه چی عین برق و باد در حال گذر کردنه. فرزند اولم الان ماشاءالله قدی برابر با مادرش داره و از نظر فکری هم کاملا" مشخصه که دوران کودکی و نوجوانی رو سپری کرده و آماده ورود به عرصه جوانی شده. من و همسرم تمام تلاشمون رو انجام میدیم تا شرایط مناسب رشد فکری و جسمی بچه هامون رو فراهم کنیم. برای اینکه اونها توان زندگی کردن در هزار توی جامعه کنونی رو داشته باشند ، سهم اونها در تصمیم گیریهای زندگی رو آروم آروم افزایش میدیم. غربیها خیلی زود این کار رو شروع میکنند اما در کشور ما بدلایل مختلف اینکار دیرتر آغاز میشه.

وقتی نوجوان بودم بخشی از پول تو جیبیم رو با کار کردن بدست میآوردم. خونواده به کار من نیازی نداشت اما خودم علاقه داشتم کار کنم. در تابستون امسال پول تو جیبی بچه ها رو بسیار کم کردیم و در عوض ، برای انجام کارهای منزل توسط اونها ، دستمزدهای مناسبی تعیین کردیم. برخی از تکالیف هم اجباری و عدم اجرای اونها مشمول جریمه شد. هر کدوم از بچه ها وظیفه داره تخت ، اطاق و کمدش رو همیشه مرتب نگه داره. برای مرتب کردن و تمیزکاری سایر اطاقها ، شستن ظروف صبحانه ، جاروب کردن حیاط ، آب دادن به گلها ، خرید نان ، خرید خورده ریزهای منزل از سوپری محل و تمیز کردن ماشین ، دستمزدهای خوبی دریافت میکنند و برای نحوه خرج کردن و یا پس انداز کردن اون هم اختیار تام دارند. پنجشنبه هر هفته ، دفتر کارهاشون رو میارن و به حساب و کتاب می پردازیم.

 طرحی که برای مشتری مداری آماده کرده بودیم ، از اول این هفته بصورت آزمایشی اجراء شد. اگر نتایج بدست اومده مناسب باشه ، از اول پاییز اجرای این طرح رو در سایر بخشهای اداره شروع خواهیم کرد. این دومین تغییر ساختاری در طی چهار ماه گذشته بوده که به اجراء درآوردیم. گام بعدی ما ، تنظیم بودجه نقدی برای شهرداری مناطق 13 گانه اصفهان است. بنا داریم اینکار رو از دو منطقه شروع کنیم و حداکثر تا پایان سال به بقیه مناطق تعمیم بدیم. در آینده بیشتر در این مورد توضیح میدم.

ماه رمضان داره نزدیک میشه و به همین مناسبت تب رویت هلال هم در حال اضافه شدن. تا الان برای مرداد ماه سه سخنرانی برام پیش بینی شده و احتمالا" تعداد اونها به عدد شش خواهد رسید. برنامه های ویژه ای هم در شهریور و مهر خواهم داشت. کارهای مناسبی برای سازماندهی رویت هلال در حال انجام است که به نتایج اون خیلی امید دارم.

/ 0 نظر / 3 بازدید