تعویض پیراهن مشکی

جمعه شب گذشته و در پایان مراسم چهلمین روز درگذشت پدرم که در تهران برگزار شد ، بنا به یک رسم معمول و برای خارج کردن فامیل از رخت عزا ، دائی بزرگم لطف کردند و برای من و برادرانم پیراهن رنگ روشن و برای مادر ، خواهران ، همسر و زن داداشم روسری رنگی خریدند و ضمن اهداء اونها ، از ما خواستند که لباس مشکیهامون رو عوض کنیم. من فرزند بزرگ خانواده بودم و برام سخت بود که اینکار رو انجام بدم اما چون دیدم اگه من پیرهنم رو عوض نکنم ممکنه دیگران هم اینکار رو نکنند ، پذیرفتم. سایر افراد خانواده هم بعد از من لباسهاشون رو عوض کردند.

 

وقتی به اصفهان برگشتیم من برای رفتن به اداره ، پیراهنی رو به تن کرده بودم که زمینه مشکی با خطوط نازک سفید و بنفش داشت. این پیراهن رو از مکه خریده ام. صورتم رو هم اصلاح نکرده بودم. گذاشتن ریشی که بخش زیادی از اون دیگه سفید شده ، باعث شده بود که همکارام به من بگن خیلی معنوی شدم!

 

برادر همسرم یکشنبه شب ما رو برای صرف شام به منزلش دعوت کرد. من همون پیراهن زمینه مشکی رو به تن داشتم. پس از صرف شام ( جاتون خالی ؛ جوجه کبابی بود که با همکاری هم درست کردیم ) ایشون هم لطف کردند و پیراهن دیگری رو به من هدیه کردند. ( در سال 85 و پس از سپری شدن چهلمین روز درگذشت پدر همسرم ، من اقدام مشابهی رو انجام داده بودم و با دعوت مادر ، برادران و خواهران همسرم به منزلم ، ضمن تقدیم هدایایی ناقابل ، از اونها خواهش کردم رخت عزا رو کنار بگذارند. ) برادر همسرم ، پس از دادن پیراهن از من خواست همین پیراهن زمینه مشکی رو هم عوض کرده و صورتم رو اصلاح کنم. وقتی داشتیم به خونه برمیگشتیم ، فرزند کوچکم به من گفت : بابا بیا هر شب بریم خونه ی یکی از فامیلها تا همه شون برات پیرهن بخرند!!!!

 

دیشب هم یه جلسه ی فامیلی داشتیم. جلسه ای که همه ماهه با حضور تمامی اعضای خانواده و در خونه ی یکی از بستگان ( به نوبت ) برگزار میشه. در جلسه ی دیشب ، مادر همسرم هم یه پیراهن به من و یه روسری به همسرم هدیه دادند. مثل اینکه پیشنهاد فرزند کوچکم داره خودبخود عملی میشه. منتها من دیگه پیرهن مشکیم رو عوض و صورتم رو هم اصلاح کرده ام. اگر کسی دوباره بخواد پیراهن برام بیار ، یا باید با آستین کوتاه و تی شرت و شلوارک بیام بیرون و یا اینکه برم سرم رو بتراشم و کچل کنم....!!!!

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
علیرضا مهرانی

هر چه از دوست رسد نیکوست. ممنون از ابراز لطف شما

ئد

Condolence