امروز اولین گزارش مقایسه ای بودجه نقدی یکی از مناطق شهرداری اصفهان رو تنظیم کردیم. پروژه ای که سال گذشته مطرح کرده بودم ، امسال اجراء کردیم و امروز اولین خروجی اون رو برای مسئولین شهرداری ارسال کردم. احساس رضایت خاطر زیادی دارم ، با اینکه در این دو سه روز گذشته ( بخصوص دیروز ) انجام کارهای متفاوت باعث خستگی مفرطم شده بود اما الان خیلی بانشاطم.

تنظیم این بودجه ، به مسئولین شهرداری کمک میکنه که آینده نگری رو سر لوحه تصمیمات مالی خودشون قرار بدهند و با دقت به اولویت بندی کارهای اجرائی بپردازند. به زبان خیلی ساده ، در بودجه ریزی نقدی ما برآورد دقیقی از میزان درآمدها و نقدینگی رو که برای یک دوره زمانی مشخص بدست میاریم ، محاسبه و پیش بینی میکنیم. بعد از اینکار ، نحوه مصرف این نقدینگی در بازه های زمانی روزانه ، هفتگی ، 15 روزه و یا ماهیانه تعیین میشه. اگر همیشه پول و منابع مالی به اندازه کافی در اختیار باشه ، نمیتونیم درک مناسبی از لزوم اولویت بندی در مسائل مالی داشته باشیم. اما اگر بدلایل مختلف حجم جریانهای ورودی منابع مالی کمتر از نیاز ما باشه ، اونموقع است که متوجه اهمیت این موضوع میشیم و باید یا در پی پیدا کردن منابع مالی جدید باشیم و یا اینکه جریانهای خروجی منابع مالی رو با دقت بیشتری کنترل کنیم تا منابع محدود ما ، برای مهمترین نیازها به مصرف برسند. این روش بودجه ریزی در شرکتهای بزرگ غربی حتی بصورت هفتگی و در مواردی روزانه تنظیم میشه که نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد کنترل منابع و مصارف است. 

/ 1 نظر / 3 بازدید
ســـاقي دختـــري از اهــالي فـــردا

سلام دوست من . بلاگ جالبی دارید .... با واژه ها خوب كنار اومدي ... امیدوارم هميشه موفق باشي . خوشحال ميشم به وبلاگ هواداران پرشين بلاگ در فنز هم سري بزنيد . و در صورت تمايل كد لوگو رو قرار بدهيد . موفق و پایدار باشید . ــــــــــاین هم کد لوگوی پارسی بلاگ زنده هست تا ما زنده ایم ـــــــــــــ- <p align="left"><script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://persianweblog.ir/sympathy/persianblog-ir-2.js'></script></p>