پرندگان صفه

کوه صفه محل زندگی چندین پرنده ی زیبا و خوش صدا است که نمونه ی اونها رو تا بحال در داخل شهر ندیدم. امروز هم به قصد کوهپیمایی و هم مشاهده ی عبور ایستگاه فضایی بین المللی به بالای کوه رفتم. ابری شدن هوا مانع از رویت ISS شد اما بجای اون موفق شدم از دو نمونه از پرنده های صفه عکس بگیرم. جست و خیز زیاد این پرنده ها ، عکاسی از اونها رو مشکل میکنه اما من خوش شانس بودم که هر دو پرنده ای که عکسشون رو میبینید در حال کندن گل سنگها بودند و در اینکار اونقدر سماجت داشتند که از حضور من وحشتی به دلشون راه پیدا نکرد.

 

 

 

 

 

محرم امسال وقتی به بهشت زهرای تهران رفته بودم ، دیدم دیگه اکثر سنگها مزین به تصویر صاحب مزار شده. امروز وقتی داشتم از کوه بالا میرفتم ، سایه ام که روی سنگها افتاده بود توجهم رو بخودش جلب کرد. نقشی بر سنگ .....

 

 

این سایه ( که نمادی از من بود ) دقایقی بعد با فرو رفتن خورشید در پس ابر و غبار ، کمرنگ و ناپدید شد. وجود ممکنات هم همینطوریه ؛ تا یه خورشیدی نباشه ، اونا معنای وجودی پیدا نمیکنند. خورشید زندگی شما کیه یا چیه؟

حالا که اسم سنگ و مزار و این چیزا رفت میخوام همینجا یه مطلبی بگم. در انتهای سنگ مزارهای قدیمی اصفهان یه گودال کوچولو حفر میکردند که بهش میگفتند " کاسه آب " . نمونه ی این سنگها رو در تخت پولاد اصفهان میشه دید. در این کاسه ، آب ریخته میشد تا پرنده ها بخورند و ثوابی به صاحب مزار برسه. دوست دارم اگه یه روزی سنگی برام گذاشته میشه ، یه کاسه آب ، در اون پایین سنگ درست کنند و تابستونا توش آب بریزند و زمستونا ، ارزن و گندم ( البته خودم قصدی برای خوندن غزل خداحافظی ندارم مگر اینکه وادارم کنند نیشخند ). انشاءالله که عمر همه ی شما طولانی باشه و ما هم از برکت وجود شما ، بتونیم در کنارتون باشیم. اما اگه ما رفتیم و شما موندین ، این موضوع رو یادآوری کنید ( این چیزا رو نمیشه توی خونه گفت گریه . فقط یواشکی به شما میگم. بین خودمون باشه وا  چشمک ).

/ 0 نظر / 6 بازدید