بی برنامه ای مفرط در ماه رمضان

سالها قبل که در تهران زندگی میکردم در ایام ماه رمضان چندین و چند برنامه ی متنوع داشتم. معمولا" بلافاصله پس از افطار به مسجد میرفتم و به همراه دوستان ، در نماز جماعت شرکت میکردم. بعد از نماز و گفتگوهای دوستانه ، مقداری ورزش میکردم که یا تنیس روی میز بود و یا فوتبال گل کوچیک. در ساعات پایانی شب هم پای دو منبر خیلی ویژه میرفتیم و تقریبا" نزدیکای سحر به خونه برمیگشتیم. بعد از صرف سحری ، یکی دو ساعتی استراحت میکردم و بعد به محل کار می رفتم. بعد از ظهر ها هم پس از برگشتن از محل کار ، تا موقع افطار زمان استراحتم بود.

 

 

اما حالا به برکت برنامه ریزی ساعات کار اداری جدید از یک سو و دغدغه ی خاطر صدا و سیما برای پر کردن اوقات فراغت مردم برنامه ام اینطوری شده : بلافاصله پس از افطار دیدن سریال بزنگاه ، بعد دیدن سریال شبکه دو ( که البته بیشتر ، خانواده ام اون رو میبینند ) ، بعد سریال روز حسرت ، بعد سریال مامور بدرقه ، بعد دیدن سایر برنامه ها ( تازه برنامه های ورزشی هم که جای خود داره ) ساعت 12 شب یا 1 بامداد که میشه دیگه از دیدن تلویزیون خسته میشم و خوابم میبره. سحر زود بیدار میشم تا بلکه حداقل از نفس باد صبا یه نصیبی ببریم. بلافاصله بعد از سحری میخوابم تا ساعت 07:45. از ساعت 8.5 کارم رو شروع میکنم. پس از برگشتن از محل کار ( در ساعت 14!!) چون کاری نداریم و کاری هم با ما ندارند فقط میشه استراحت کرد و بس!!! از موقع افطار هم که دوباره روز از نو روزی از نو.....

 

 

تمام تلاشهام برای تغییر این رویه هم بی فایده بوده چون دیگران هم با این شرایط کنونی دارند زندگی میکنند و به اون عادت کردند. نمیشه خیلی از برنامه رو هم انفرادی انجام داد. زورکی تونستم پیاده روی هفتگی در کوه صفه رو در برنامه ام جا بدم ( که اون هم با شرایط روزه داری مشکلات خاص خودش رو داره ). موندم چیکار کنم؟

/ 0 نظر / 2 بازدید