صعود شبانه به قله ی کرکس

از زمانی که کوهنوردی رو شروع کردم ، اولین باری است که صعود به یه قله ی مرتفع رو توی برنامه ام قرار دادم. قرار است با تعدادی از دوستان و همنوردان بعد از ظهر عازم این صعود بشیم و تا موقع افطار خودمون رو به پناهگاه ( در ارتفاع 3000 متری ) برسونیم. بعد از صرف افطار و با کمی استراحت ، شبانه راهی قله ( با ارتفاع 3895 متر ) خواهیم شد. چیزی که باعث میشه این صعود بیاد موندنی تر بشه ، حضور ماه درخشان در کنار سیاره ی پر نور مشتری است. اگر شرایط جوی مناسب باشه ، باید شاهد منظره ای بی نظیر باشم ؛ کوهنوردی همراه با مهتاب نقره ای...... با اینکه حمل بار اضافه در صعود به قله ها ، انرژی زیادی میگیره اما انشاءالله دوربین و سه پایه با خودم میبرم تا بلکه بشه عکسهای مناسبی از این برنامه تهیه کنم.

 

دیشب مجددا" تمرین روی دیواره ی مصنوعی رو آغاز کردیم. مسیر رو اسلینگ زدیم و یه 10 متری رفتیم بالا. وقت اون رسیده که مسیر رو عوض کنیم و به اصطلاح ، درجه ی سختی مسیر رو بالا ببریم. از هفته ی آینده دو تمرین رو در این رابطه شروع میکنم ؛ صعود در مسیرهای جدید و سختتر + تمرین حرکتهای قطری و تکنیکهای پاشنه.

/ 1 نظر / 6 بازدید
آرش زمانپور

سلام جناب مهرانی امیدوارم صعود خوبی داشته باشید، جای ما رو اون بالا خالی کنید، یک زحمت دارم، لطف کنید اگر فرصت شد یک عکس از آلودگی نوری اصفهان از اون بالا بگیرید؛ خیلی دوست دارم بدونم تا چند درجه در آسمان پیشرفت میکنه. با احترام زمانپور