فعالیت مجدد سایت کمان آسمانی با رویکردی نوین

علیرغم تمامی زحماتی که در این سالها کشیده شده ، فقدان یک برنامه ی مشخص و منظم در نگهداری اطلاعات ، باعث شده که دستیابی به گزارشها ، خبرها و تحلیلهای مربوط به هلالها ، بسیار سخت و درمواردی غیر ممکن باشه. برای اینکه در این زمینه حرکتی انجام بدم ، در صورتی که عمری برام باقی باشه و توفیق پیدا کنم ، سایت کمان آسمانی رو تا پیش از ماه مبارک رمضان امسال دوباره فعال خواهم کرد اما اینبار رویکرد و هدف جدیدی برای این سایت در نظر گرفتم.

 

رویکرد جدید کمان آسمانی شبیه به یکی از سایتهای اطلاع رسانی ارزشمندی است که توسط دوست و همکار گرامیم جناب آقای لاوری اداره میشه ؛ هفت آسمان – دانش نامه ستاره شناسی

 

در دوره جدید فعالیت کمان آسمانی ، با همکاری دوستانی که تمایل به مشارکت داشته باشند ، گزارشها و تحلیلهای مرتبط با رویت هلال ( چه رصدهای گذشته و چه برنامه های آتی ) جمع آوری ، ویرایش و طبقه بندی شده و بصورت منظم در سایت قرار داده میشه تا مخاطبین سایت بتونند ضمن کسب اطلاع از فعالیتهای انجام شده در ایران ( و کشورهای دیگه ) ، اطلاعات رصدی مورد نیاز در کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی رو در اختیار داشته باشند. این فعالیت که بصورت گروهی انجام میشه ، تشکیل یک گروه و یا یک دسته ی جدید نیست. همچنین اینکار در ارتباط با اطلاع رسانی بین المللی فعالیتهای رویت هلال ایران نخواهد بود ( برای اون موضوع کمیته علمی ستاد استهلال تصمیم گیری خواهد کرد ). این کاری پژوهشی و علمی است که گروهی انجام شده و به پیش میره ؛ انشاءالله

 

هم اکنون سایتهای گروه غیر حرفه ای رویت هلال ایران ، پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه ، ماه نو ، ستاد استهلال استانهای خراسان و آسمان پارس بصورت مداوم و برخی سایتها و وبلاگها بصورت پراکنده ، خبر رسانی در زمینه ی هلال ماه رو انجام میدهند. در کمان آسمانی سعی خواهیم کرد پازلهای اطلاعاتی و خبری رو که ممکنه در سایتهای مختلف پراکنده باشند ، در کنار هم قرار بدیم تا تصویر کاملتری از اونچه که رخ داده بدست بیاد. در اینکار تلاش میکنیم کار موازی انجام نشه. این خیلی مهمه که ما علاقمندان به رویت هلال ، در جهت تکمیل کار هم حرکت کنیم و نه تضعیف همدیگه. بعنوان مثال :

دوستانی در قالب سایت " ماه نو " مقالات آموزشی در اختیار رصدگران قرار میدهند. بنابراین تا زمانی که سایت ماه نو فعال باشه ، کمان آسمانی وارد موضوعات آموزشی نخواهد شد و فقط با ذکر عنوان مقالات و مطالب آموزشی ، مخاطبین خودش رو به سایت ماه نو ارجاع خواهد داد.

 

دست دوستانی رو که مایلند در این راه مشارکت داشته باشند به گرمی میفشارم. اگه نظرات خودتون رو از طریق همین وبلاگ و یا آدرس ایمیل amehrani2001@yahoo.com اعلام کنید ممنون میشم.

 

مردم دیده ی ما جز به رخت ناظر نیست

دل سرگشته ی ما غیر تو را ذاکر نیست

 

اشکم احرام طواف حرمت می بندد

گر چه از خون دل ریش ، دمی طاهر نیست

 

بسته ی دام و قفس باد چو مرغ وحشی

طایر سدره اگر در طلبت طایر نیست

 

عاشق مفلس اگر قلب دلش کرد نثار

مکنش عیب ، که بر نقد روان قادر نیست

 

عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد

هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

 

از روان بخشی عیسی نزنم دم هرگز

زان که در روح فزایی ، چو لبت ماهر نیست

 

من که در آتش سودای تو آهی نزنم

کی توان گفت که بر داغ دلم صابر نیست

 

روز اول که سر زلف تو دیدم ، گفتم

که پریشانی این سلسله را آخر نیست

 

سر پیوند تو تنها نه دل حافظ راست

کیست آن کش سر پیوند تو در خاطر نیست؟

 

علیه توکلت و علیه فلیتوکل المتوکلون

/ 8 نظر / 27 بازدید
سعید

سلام آقای مهرانی خبر خوشحال کننده ای رو دادید. تا اونجا که توان داشته باشم در خدمتم و باعث افتخاره.

آرش زمانپور

سلام جناب مهرانی خیلی خوشحال شدم از اینکه کمان آسمانی فعالین مجدد خودش رو شروع کرد. بنده هم برای کمک تا جائی که در توان ام باشه اعلام آمادگی میکنم.

فاطمه هاشمی

سلام آقای مهرانی از خبرتون خیلی خوشحال شدم و تبریک می گم

رستمی

خیلی ها منتظر چنین روزی بودند شاید به این خاطر که کمان آسمانی سعی می کرد بی طرف باشه. امیدوارم اینبار یک کار گروهی بتونه کمان آسمانی رو پربار کنه با تشکر

علی ابراهیمی سراجی

سلام جناب مهرانی مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد هدهد خوش خبر از طف صبا باز آمد بسیار از شنیدن این خبر خوشحال و خرسند شدم. واقعاً خدا خیرتون بده. من از اکنون دست یاری را به سمت شما می فرستم. به زودی یک پروپزال از پیشنهادات خودم را براتون ارسال می کنم که هرجا که صلاح دونستید استفاده کنید.

ساغر بهادرانی

سلام جناب مهرانی فعالیت مجدد کمان آسمانی رو تبریک میگم. گروه مابا افتخارآماده ی همکاری با شماست پیروز وسربلند باشید...

رضا

سلام ممنون از تصمیمتون.خوشحالیمون قابل وصف نیست. باور داشته باشید جون تازه ای در رگهای رویت هلال کشور تزریق خواهد شد. ما که دست شما رو همه جوره با گرمای بالای پنجاه درجه ی خوزستان می فشاریم [قلب]و آماده ی هرگونه همکاری از ارسال گزارشات سال های تعطیلی کمان تا گزارشات آتی و هرگونه کار رویت میدانی با ابزار تا دندان مسلح در هر گوشه از خاک پاک ایران برای هلال های رکوردی و بحرانی هستیم.[عینک] بازهم تشکر[گل][دست]

نیری

سلام! خبر مسرت بخشی بود. تبریک می گم. باید همینجا از تلاشهای سایر دوستان هم تشکر کرد. ولی جدا با توجه به نواوری های کمان اسمانی و تحلیل های بی طرفانه اون و البته نظریات کارشناسی ای که جنبه اموزشی داشت و ما همیشه اموختیم و نیز دسته بندی گزارشها و سرعت در بازتاب آنها- تا کنون این خلا پر نشده بود.