گروه مهتاب ، مرکز ادیب ، رویت هلال و دیدن شاگردان کوچک دیروز

شب گذشته ، گروه رویت هلال مهتاب ( وابسته به مرکز آموزش نجوم ادیب ) برنامه رصد هلال جمادی الاولی 1429 رو در محل مرکز برگزار کرد. پس از چند ماه ، فرصتی پیدا کردم تا دوباره در برنامه گروه حاضر باشم. چند سال قبل این گروه رو برای رویت هلال تشکیل دادیم. الان مسئولیت گروه بر عهده سرکار خانم میر شمشیرگران است.

NM-May2008.jpg

دیشب موقع رصد و بر حسب اتفاق یکی از شاگردان کلاس آموزش نجومم ( آقای قوامی ) رو دیدم. ایشون در اون موقع کلاس چهارم ابتدائی بود و الان دوم راهنمایی هستند. اونها یه گروه از دانش آموزان دوره ابتدائی بودند که در سال 1384 پس از طی دوره آموزشی ، ارتباط خیلی خوبی با هم داشتیم. یادم یکی از این بچه ها برای اینکه موقع رصد کنار من باشه کلی گریه کرد و تا من بغلش نگرفتم آروم نشد. بعضی از خانواده های این بچه ها از من میخواستند به عنوان معلم خصوصی نجوم فعالیت کنم ؛ ولی خوب ، من تمایلی برای اینکار نداشتم و توصیه میکردم این بچه های تیزهوش و زرنگ ، نجوم رو در مرکز ادیب پیگیری کنند. دیشب خوشحال شدم که هنوز تعدادی از این بچه ها در مرکز حاضر هستند و کارهاشون رو ادامه میدن. شاید تابستون امسال اونها رو دوباره گرد هم جمع کنم ؛ البته دیگه حالا برا خودشون مردی شدند.

  

عکس شاگردانم رو میتونید در نشونی زیر ببینید :

   http://www.isfahan.ir/kamaneasemani/news/1384/840416.html 

/ 1 نظر / 10 بازدید
منجمی

سلام متن جالبی بود. در من حس نوستالژی شدیدی بوجود آورد.[قلب] از اینکه می بینم بعضی از کارها در مرکز نجوم داره کم کمک جواب می ده واقعا خوشحالم. یادمه که برپایی اون کلاس (برای شما)خیلی زحمت داشت و برای ما که اولین بار بود در چنین قالبی کار می کردیم کار جذابیت و طراوت ویژه ای داشت. بعضی چیزا تو ذهنم هست که نمی تونم بنویسمشون... نمیدونم چرا نمیان بیرون... ولی هر چی که هست حس خوبیه[لبخند]