کاهش ساعت کار در ماه رمضان!

چند روز مونده به آغاز ماه رمضان ، زمزمه هایی شنیده میشد که میگفت برای راحتی مومنان ، ساعات کار در ایام ماه مبارک کاهش خواهد یافت! امروز خبر رسمی این کاهش رو دریافت کردم. از فردا ادارات فقط از ساعت 08:30 تا 13:30 فعالیت خواهند کرد!!

 

 

وقتی یاد قدیمی ها و بخصوص مادر بزرگ و پدربزرگ مرحومم می افتم که در تابستانهای داغ و شرجی گرگان ، بدون دراختیار داشتن هر گونه وسیله خنک کننده ، با زبان روزه از صبح علی الطلوع تا موقع افطار بکارهای سخت و طاقت فرسا اشتغال داشتند و هیچگاه احساس ضعف و ناراحتی در چهره ی اونها دیده نمیشد ، احساس میکنم یا اونها از جنس بشر نبودند یا ما...... تنبل شدیم اساسی. در خنکای کولرهای گازی روزه میگیریم ، تازه خسته میشیم و می بریم و خوشحالیم که با کم کردن ساعات کار ، مومنان میتونند تخت بگیرند بخوابند.

 

 

درسته که حتی خوابیدن در ماه رمضان هم عبادت محسوب میشه ، اما دیگه نه اینقدر!!!!

/ 1 نظر / 7 بازدید
ذوالفقاری راد

با سلام ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان اونهم از نوع بدون هیچگونه حرف و حدیث باید به اطلاع جنابعالی برسونم که ساعت کاری ما از 7:30 هست تا........17:00 حالا به نظر شما حرف دوستان با عملشون یکیه ؟ حداقل در همه مجوعه ها ؟ ولی من فکر می کنم استراحت زیاد از حد و وقت های بی کاری در روزه داری نه تنها از سختی اون کم نمی کنه بلکه بیشتر هم میشه...نمونش روزهای جمعه انشا ا... در زمان های حساس این ماه عزیز ما بر و بچه های نجومی رو هم فراموش نکنید التماس دعا