یادداشت 25 امرداد 1391 - : آقای بوژمهرانی؟ : بله بفرمایید!

امروز خبری عجیب و کاملا" اشتباه رو به نقل از خودم در سایت خبرگزاری مهر دیدم!!!

خبرنگار یکی از خبرگزاریها با من تماس گرفت و ازم خواست مصاحبه ای در مورد هلال شوال داشته باشم. به ایشون گفتم بنایی برای مصاحبه ندارم و شما بهتره با ستاد استهلال تماس بگیرین. خبرنگار گفت : اگه بنای مصاحبه ندارین پس چرا با خبرگزاری مهر مصاحبه کردین؟ گفتم : من؟! اصلا" مصاحبه ای نکردم. ایشون خیلی سریع به سایت خبرگزاری مهر مراجعه کرد و تیتر خبر رو برام خوند. عین یخ وا رفتم!!! گفتم حتما" اشتباهی شده . اجازه بدین پیگیری کنم. سراغ سایت این خبرگزاری رفتم و دیدم ای دل غافل ، هر چی دوست داشتند از قول بنده نوشتند. خیلی سریع یه تکذیبیه رو تایپ کردم و براشون فکس کردم. برای محکم کاری تماس هم گرفتم تا خیلی سریع این خبر رو حذف کنند. لطف کردند و به سرعت اینکار رو انجام دادند و برام توضیح دادند که چه اتفاقی افتاده.

ظاهرا" خبرنگار محترم این خبرگزاری بنا داشته با سه نفر در مورد هلال شوال مصاحبه کنه. سه اسم نوشته و سه شماره تلفن ، اما بر حسب تصادف و بر اثر بی دقتی و یا عجله ، شماره ی تلفن یکی از رصدگران استان تهران رو جلوی اسم بنده نوشته بوده. با اون شماره تماس میگیره و میپرسه : آقای بوژمهرانی ؟

اون دوست رصدگر هم فکر کرده میگن آقای ...... ( اسم خودشون )؟. پاسخ میده : بله بفرمایید!!!!

یه مصاحبه با ایشون میکنن و خبر رو اینطور مینویسند که : علیرضا بوژمهرانی عضو.... اظهار داشت...... و یه سری مطالب نوشته بودند که وقتی میخوندم همینطور هاج و واج به مونیتور خیره شده بودم و میگفتم : خدایا این حرفا چیه ؟ من کی این حرفا رو زدم؟ اصلا" من کی مصاحبه کردم که خودم خبر ندارم؟؟!! اصلا" من کی ام؟ اینا کی اند؟ من کجام؟؟!!!!

خلاصه ؛ خوشحال بودم که موضوع خیلی سریع جمع و جور شد. ساعت 17 از اداره اومدم خونه. داشتم ماشین رو پارک میکردم که یکی از دوستان بسیار عزیز و قدیمی تهرونی با من تماس گرفت. از اون رفقای دهه 60 بود و بسیار عزیز و صمیمی. بعد از حال و احوال پرسید: این حرفا چیه که در مورد هلال شوال زدی؟ راست گفتی؟!!! گفتم : خبرگزاری مهر رو میگی؟ اصلاحش کردند. گفت : نه بابا ، خبرگزاری شفاف رو میگم!!!!!!!!!!!!!!

هی خدا ؛ اومدم خونه و دوباره نشستم پای کامپیوتر و دیدم ببببببببببببببببله ؛ خبرگزاری شفاف به نقل از خبرگزاری مهر اعلام کرده : علیرضا بوژمهرانی عضو.... اظهار داشت......!!!!!!!!!!!!!

بخدا خستگی امروز رو تنم موند..... برا اینا هم یه تکذیبیه ارسال کردم اما ظاهرا" این خبرگزاری خیلی بروز کاراش انجام نمیشه!!! . خدا خیرت بده آقای ........ عزیز. کاش موقعی که میپرسیدند : آقای بوژمهرانی؟ یه مقدار بیشتر دقت میکردی تا این اتفاق روی نده.

این هم از لطایف رویت هلال است که بعضی وقتا آدم رو میپیچونه ؛ اساسی

/ 2 نظر / 3 بازدید
موزون

سلام...خسته نباشید...بتده هم امروز همین سوال را ازتون داشتم.که نشد با تون صحبت کنم. ما از تماس تلفنی مردم متوجه شدیم که این خبر را روی سایت مهر از شما خوندن که دوشنبه عید! است... اگه مختصری در مورد رویت پذیری شوال بگین ممنون...

محمد سالاری

آقای بوژمهرابی سلام من مقاله شما را درباره قبله مسجد جامع خواندم. محاسبه شما دقیق است اما نتیجه‌گیری شما به نظر می‌رسد اشتباه باشد. جهت قبله در اصفهان 46.1 درجه است. اما جهت‌گیری مسجد شاه چنین نیست. بهتر است به جای محاسبه، شما از خط کش Google Earth استفاده کنید و به این انحراف پی خواهید برد.