یادداشت 28 شهریور 1391

کوهنوردی روز گذشته رو با رویت هلال ذیقعده همراه کردیم و با کوله باری نسبتا" سنگین به راه افتادیم. مسیر دیروز هم استقامتی بود و هم فنی. پس از حدود 2 ساعت حرکت در شیبهای مختلف و دست بسنگ شدن ، به محل مورد نظر رسیدیم و دیگر دوستان هم به ما ملحق شدند. در جمعی 25 نفری آماده ی رویت هلال شدیم.

افق غربی آکنده از غبار بود و از دقایقی قبل از غروب خورشید ، میتونستیم خیلی راحت با دوربین دوچشمی ، یه لکه نسبتا" بزرگ رو روی سطح خورشید ببینیم. اولین رویت هلال رو همزمان با غروب ظاهری خورشید انجام دادم. از این زمان تا 23 دقیقه بعد ، من مرتب هلال رو میدیدم و عکس میگرفتم اما دیگر اعضای گروه هر کاری کردند موفق به رویت نشدند!! البته چند نفر گفتند که تونستند هلال رو ببینند ولی خیلی مطمئن نبودم تشخیص اونها درست بوده باشه. ما سه دوربین 7 در 35 و 1 دوربین 7 در 50 در اختیار داشتیم. اولین رویتم با دوربین 7 در 50 و آخرین رویت با دوربین 7 در 35 انجام شد.

در این هفته سه برنامه ی سنگین کوهنوردی صفه رو پشت سر هم انجام دادم. امروز رو استراحت میکنم تا چهارشنبه و جمعه بتونم دو برنامه ی سنگین دیگه رو انجام بدم.

ژست آزادی بیان که این روزها غربی ها و برخی پیروان کور اونها در داخل و خارج از کشور گرفتند از اون دروغهای بزرگ زمانه است. عجیبه که این دروغگوها و طرفدارانشون که فکر میکنند خیلی متمدن هستند و آزادی بیان از هر ارزش دیگه ای براشون با ارزشتر است ، توهین به پیامبر مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله و سلم رو آزادی بیان میدونند و میگن اگر کسی نسبت به این توهین شکایت داره میتونه با روشی دموکراتیک!!!! به دادگاه شکایت کنه ، اما همینها وقتی در مورد موضوعاتی نظیر هولوکاست ازشون فقط سوال کنی ، برآشفته میشن و طرف رو در دادگاه محاکمه میکنند!!!! برهنه شدن در این کشورها نشان از آزادی و آزادگی است اما اگر خانمی بخواد بخاطر ارزشهای دینی از حجاب استفاده کنه با انواع محرومیتهای اجتماعی روبرو میشه!!!! سیاستمداران این کشورها با حکم قصاص نفس مخالفت میکنند و اون رو ظالمانه میدونند اما برای حفظ منافع نامشروع خودشون ، هر گونه کشت و کشتاری رو روا میدونند و اسمش رو میذارن دفاع از حقوق انسانها!!!

رویکرد کشورهای غربی همیشه همین بوده و به نظر نمیرسه در آینده ی نزدیک تغییری در این سیاست دیده بشه. از اونها انتظاری هم جز این نمیره اما دلم میسوزه به حال برخی هموطنان خودمون ( در داخل و خارج از کشور ) که از سر بی اطلاعی و یا غرق شدن در فرهنگ غرب و یا دور شدن از فرهنگ ایرانی و یا تهی شدن از انسانیت ، کورکورانه حرفهای غربیها رو باور میکنند و....... دلم میسوزه به حال اینها

/ 2 نظر / 7 بازدید
پیمان

سلام جناب مهرانی خداقوت عزمم را جذب کرده بودم که در این برنامه خدمتتون باشم اما کسالت ناگهانی دیروز ظهر باعث شد حدودایه ساعت 13 به منزل برم.ازاینکه نتونستم در خدمت شما و دوستان باشم عذرخواهی میکنم/.

حسین غلام زاده

سلام اگر توضیحاتتان با عکس همراه بود برای بنده که متن را می خوانم جذاب تر می گردید. توفیق رفیق راهتان