آی آبی پوشها ، مبارکتون باشه

کاروان هشتمین لیگ برتر فوتبال کشور با قهرمانی تیم استقلال به مقصد رسید. امسال هم مثل سال گذشته رقابت قهرمانی بین اصفهان و تهران بود. مثل سال گذشته کار تعیین قهرمان به روز آخر کشید و باز هم مثل سال قبل ، اتفاقات غیر قابل پیش بینی فوتبال ، جام را از اصفهان به تهران برد. اما تعیین قهرمان امسال یه تفاوت با سال گذشته داشت و اون هم اینکه امسال استقلال بدون هیچ حرف و حدیثی قهرمانی رو بدست آورد ( برعکس پرسپولیس که جام هفتم رو با عنایت ویژه ی داوران تصاحب کرد ).

 

بازی جوانمردانه ی فولاد خوزستان هم جای تحسین داره چرا که اگر این تیم با تمام قوا به میدان نمیرفت ، استقلال هیچ شانسی برای قهرمانی نداشت. پیروزی استقلال در مشهد و شکست سنگین ذوب آهن در اهواز ، حکم قهرمانی رو به نام استقلال صادر کرد. به طرفداران این تبریک میگم. ذوب آهن هم چیزی از قهرمان کم نداره. با امتیازی برابر و فقط بخاطر تفاضل گل نایب قهرمان شد و به جام باشگاههای آسیا راه یافت. باید پذیرفت که فوتبال همینه ؛ یک روز روز توست و روز دیگر ، روز حریفان.

 

در سالی که سپاهان و پرسپولیس دچار بحران مربی شده بودند و نتونستند جایگاه مناسبی در جدول بدست بیارند ، کرمانیها هم سنگ تموم گذاشتند و با کسب مقام سوم به جام باشگاههای آسیا راه یافتند. به مردم و دوستان کرمانی هم تبریک میگم. حالا حرارت جام حذفی ، جذابیت خاصی به فوتبال ایران خواهد داد ؛ فقط حیف که از بین سپاهان و پرسپولیس ، یکیشون میتونه در کورس قهرمانی جام حذفی باقی بمونه و دیگری در همین هفته باید با این جام و راه یافتن به بازیهای آسیایی وداع کنه.

 

بعد از این روزهای تلخ که بخاطر شکست تیم ملی ، شکست تیمهای باشگاهی در لیگ آسیا و دعوای لفظی بزرگان فوتبال ایران شاهد اون بودیم ، امروز رو باید به فال نیک گرفت تا انشاءالله روحی تازه به کالبد فوتبال کشور دمیده بشه.

 

 

 

این عکس روز در اتوبان اصفهان – کاشان گرفتم. شاید برای تصویر مونیتور بد نباشه. چند تا از این نمونه عکسها رو در روزهای آتی در اختیار قرار میدم.

/ 0 نظر / 3 بازدید