مشاهده ی دو اقدام مثبت از رئیس جمهور و صدا و سیما

بلاخره امشب یکی دو اقدام مثبت رو شاهد بودیم.

 

دفتر آقای احمدی نژاد از قول رئیس جمهور اعلام کرد منظور ایشان از " خس و خاشاک " فقط آشوبگران بوده است ولی عده ای میخواهند تعمدا" اینگونه وانمود کنند که رئیس جمهور به عموم مردم توهین کرده است.

والله ما که خودمون حرفهای رئیس جمهور رو شنیدیم باورمون اینه که رئیس جمهور فرقی بین آشوبگران و مردمی که نسبت به روند انتخابات اعتراض دارند قائل نشدند و همه رو " خس و خاشاک " معرفی کردند. اما خوب ؛ بیانیه ی بالا رو میشه یه جورایی عذرخواهی هم تلقی کرد. هر چند که رویه آقای احمی نژاد در این چهار سال نشون داده که رئیس جمهور بسختی از کسی عذرخواهی میکنه.

 

صدا و سیما در اقدام تحسین برانگیز ( اما خیلی دیر ) با دعوت از دکتر محسن رضایی به برنامه ی گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 با ایشون در مورد رویدادهای بعد از انتخابات صحبت کردند. صادقانه بگم که از صحبتهای آقای رضایی بسیار لذت بردم. ایشون هم دغدغه مردم در مورد نتایج انتخابات رو مطرح کرد و هم لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی ملی ( چیزی که متاسفانه بعضی از افراد وابسته به دولت در مستی ناشی از نتایج تایید نشده ی انتخابات کاملا" در جهت عکس اون رفتار میکنند ).

همونطور که در یادداشت قبلی گفتم ، اگر مشابه این برنامه ، در همون روزهای بعد از انتخابات پخش میشد ، خون 8 نفر بی گناه ( بسیجی شهید و اون 7 نفر شهروند عزیز تهرانی ) بر زمین ریخته نمیشد. اطلاع رسانی صحیح ، به موقع و دقیق صدا و سیما ( البته با رعایت مصالح ملی ) میتونست عین آب روی آتش ، هیجانها رو کاهش و مردم رو به سمت پیگیری قانونی خواسته هاشون سوق بده.

متاسفانه صدا و سیما دیر بفکر اینکار افتاد ( شاید هم بفکر بوده ولی بعضیها نمیخواستند به این موضوع تن بدهند ) . بقول دکتر رضایی اختلاف موجود در کشور در حال تبدیل شدن به یک بحران ملی است. حیف که ما وقتی بفکر میافتیم که داخل بحران شدیم. اما به هر صورت و با اینکه دیر شده ، ولی باز هم از مسئولین محترم صدا و سیما بخاطر این اقدام ارزنده تشکر میکنم و امیدوارم همونطور که آقای رضایی گفتند این فرصت به سایر کاندیداها هم داده بشه تا ذهنیت منفی در خصوص این رویکرد مثبت بوجود نیاد.

 

یه خواهش از دوستان تهرانی : فردا حتما" در نماز جمعه تهران شرکت کنید. اختلاف نظرها و راسخ بودن در پیگیری قانونی حق مردم سرجای خود ، اما حفظ وحدت جامعه هم چیزیه که نباید از اون غافل بشیم.

/ 1 نظر / 2 بازدید
aliyeh

سلام آشفتگیبازاری به نام واردات شکر، تعطیلی کارخانجات،بیکاری کارگران و کشاورزان، از دست رفتن صنایع مختلف مثل آهن، تولید و اشتغال همه نشان دهنده سقوط اقتصاد مملکتمون هست. حضرت امام خمینی فرمودند باید تحمل داشته باشیم. یا امام خمینی (ره)، سیسال تحمل کردیم و به غیر از گرانی و کمبود و حقوق ناچیز، چیزی ندیدیم. ما همه در راه توایم خمینی. پیش به روی حرم حسینی، لبیک یا خمینی.