یادداشت 26 اردیبهشت 90

فکر میکنم این مسیر تا کارگاهی که داره حدود 14-13 اسلینگ میخوره. من نفر اول بودم و سرطناب رفتم بالا. 7 اسلینگ رو زدم. یه شیب کمی منفی رو هم رد کردم اما در زدن اسلینگ هشتم ( که مهمترین اسلینگ این مسیر است ) کم آوردم و برگشتم پایین. اگر این یه اسلینگ رو میزدم ، بقیه ی مسیر به مراتب ساده تر میشد اما خوب ؛ نشد دیگه! تجربه ی این صعود برای اولین بار ، بد نبود اما انتظار بیشتری از خودم داشتم. تمرین دیروز نشون داد که دوباره قدرت دستام کم شده و در بولدرینگ باید بیشتر روی تمرینات قدرتی کار کنم. یکی دیگه از همنوردان هم تلاش کرد تا اسلینگ هشتم رو بزنه اما ایشون هم موفق نشد و بقیه هم تا همین مقدار از مسیر رو تمرین کردند. در آخر هم ، رفتم بالا و اسلینگها رو از بالا به پایین جمع کردم. اینکار رو خوب انجام دادم. حمایت خوبی داشتم و عضلات دستام هم تا خوب جواب دادند. امیدوارم در هفته و یا هفته های بعد بتونم این مسیر رو تا کارگاه ادامه بدم.

جناب امانی دیروز در حالی اومدن کوه و کار حمایت صعود رو انجام دادند که از ناحیه زانو درد دارند ، روی شکم سوختگی داشتند و کتف راستشون بخاطر تصادف با موتور آسیب دیده بود. اما مثل همیشه خم به ابرو نیاوردند و گروه رو تا پایان کار حمایت کردند. دستشون درد نکنه. ما که همه جوره شرمنده ی ایشون هستیم اما فکر میکنم یه مقدار استراحت براشون لازم باشه ؛ هر چند که جناب امانی معمولا" با کوهنوردی و سنگنوردی ، به خودشون استراحت میدن.

 

یه امتیاز کافی بود تا سند قهرمانی دهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران به نام سپاهان مهر بشه. دیروز این اتفاق افتاد و با تساوی سپاهان و پرسپولیس ، سپاهان برای دومین دوره ی پیاپی و سومین بار ، قهرمان لیگ شد. امیر قلعه نوعی هم با 4 دوره قهرمانی در کسوت مربیگیری ، رکورددار قهرمانی مربیان شد. این رویداد مهم و این افتخار آفرینی رو به تمامی دست اندرکاران ، بازیکنان و مربیان تیم سپاهان و به مردم عزیز اصفهان تبریک عرض میکنم. به لطف خدا و به مدد برنامه ریزیهای دقیق و بلند مدت ، اصفهان تبدیل به قطب مهمی در عرصه ورزش کشور و بخصوص فوتبال شده. در شهرهای دیگه هم داره شرایط مشابهی پیش میاد. در تبریز تراکتورسازی مثل شیر خفته ای است که با بیدار شدنش ، تن بقیه ی حریفان به لرزه درمیاد. در کرمان ، مس شجاعانه جولان میده. فولاد خوزستان ، شاهین بوشهر ، ملوان انزلی و..... تیمهای شهرستانی دارن قدرتمند میشن و تقابل اونها با تیمهای تهرانی استقلال و پرسپولیس داره هر سال جذابتر و فنی تر میشه. این به رشد فوتبال کشور کمک شایانی میکنه البته به شرط اینکه حواشی این مسابقات کمتر بشه و دانش فنی مربیان و بازیکنان افزایش پیدا کنه ؛ که امیدوارم اینگونه بشه.

 

دیشب میخواستم صحبتهای دکتر احمدی نژاد رو تا آخر گوش کنم. اما وقتی در همون اوایل سخنان ایشون شنیدم که مملکت از هر نظر در حال رشد و ترقی است و هیچ ملالی نیست جز دوری شما ، خیالم راحت شد و تلویزیون رو خاموش کردم و با خاطری آسوده به خواب رفتم.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید