یادداشت 6 دی 1390

راستش الان دهها و بلکه صدها ساله مشابه این علائم در اروپا و امریکا و همه جای دنیا غیر از ایران و چند تا کشور اسلامی دیگه دیده شده. اگر منظور فقط بروز این علائم بوده ، که خوب قبلا" روی داده. در اون روایتی هم که نقل کردند ( که معلوم نیست چقدر سندیت داره ) اسمی از ایران و تهران برده نشده که الا و بالله این علائم باید در تهران نمایان بشه. اگر هم منظور بروز این علائم در عربستان ( مهد اولیه ی اسلام ) باشه ، پس حالا حالاها تا ظهور وقت باقی مونده. تا مردان عربستانی تصمیم بگیرن که حداقل تعداد زنهاشون رو کاهش بدهند و به داشتن 4 زن قناعت کنند ، خودش چند قرن طول میکشه ؛ برابری زن و مرد و افزایش اختیارات زنان نسبت به مردان پیشکش....

پراکنده کردن چنین حرفها و چنین روایات بی سندی که با منطق و عقل هیچ سنخیتی نداره نشون میده گوینده هیچ درکی از انسانیت انسانها ( چه زن و چه مرد ) نداره و پا وایستاده تا از طریق حرفهای بی پایه و اساس ، ریشه ی برخی اعتقادات رو بزنه.

دیروز جلسه ی خوبی در مرکز ادیب داشتیم. فرصتی بود تا دوباره با دوستان قدیمی دور هم باشیم و در مورد ساخت رصدخانه صفه رایزنی کنیم. ساخت این رصدخانه به تصویب شهرداری رسیده و در بودجه سال 91 اعتباراتی برای این منظور پیش بینی شده. بنا شده جلسات منظمی رو برگزار کنیم تا چارچوب فعالیتهای این رصدخانه رو مشخص کنیم و در اختیار مهندسین طراح قرار بدیم تا حتی الامکان ، طرح رصدخانه امسال آماده بشه و از اول سال آینده دست بکار ساختش بشیم.

شنبه ای که گذشت جلسه ی هیات مدیره گروه کوهنوردی کارکنان شهرداری رو برگزار کردیم. یکی از پیشنهادهای جالبی که در این جلسه مطرح شد  اینه که یک روز در هفته ( و یا هر دوهفته یکبار ) بعنوان روز ورزش کارکنان تعیین بشه و در بعد از ظهر اون روز ، هیچ جلسه ی اداری و یا برنامه ی کاری ( بجز در بخشهای ویژه ) برگزار نشه تا کارکنان فرصت داشته باشند همراه با اعضای خانواده در برنامه های ورزشی شرکت کنند. امیدوارم پیگیری این موضوع جواب بده و نتیجه داشته باشه ؛ هر چند که میدونم این تیپ کارها در اصفهان خیلی سخت پذیرفته میشه (بر خلاف تهران).

چند سال قبل رفته بودم مشهد. ایرادی بزرگی در این شهر به چشمم اومد و دیدم کلی پروژه ی عمرانی شروع شده اما به نظر میرسید این پروژه ها خیلی فعال نباشه و این موضوع باعث شده بود چهره ی مشهد نازیبا جلوه کنه. اصفهان هم الان شاهد اجرای همزمان چندین و چند پروژه ی بسیار بزرگ است اما تفاوت حال امروز اصفهان با اون روز مشهد در اینه که تمام این پروژه های اصفهان فعال هستند و کارهای عمرانی داره بسرعت انجام میشه. در زمانی نه چندان طولانی و با بهره بردای از این پروژه ها ، هم چهره ی شهر دگرگون میشه و هم شاهد تسهیل چشمگیر در آمد و شد مردم و روان شدن ترافیک شهری خواهیم بود. این حرفها رو بخاطر این نمیگم که خوم کارمند شهرداری هستم. هر بیینده ای میتونه در این زمینه گواهی بده. کارامون بی عیب و نقص نیست اما برآیند کلی فعالیتها ، بسیار مثبت بوده و شاید کمتر مشابه ای در ایران داشته باشه. امیدوارم این روند مثبت کماکان ادامه پیدا کنه.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید