سفر به بوشهر

با برنامه ریزی مناسب جناب آقای حیدری دبیر محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر ، همایش خوبی برگزار شد. در این سفر افتخار داشتم تا پس از سالها چند دوست قدیمی رو یه بار دیگه ببینم ؛ آقایان لاوری ، کرمی و گله گیری زاده. سال 75 و یا 76 بود که به اتفاق آقای جمشید ارشدی سفری به بوشهر داشتیم تا از تلسکوپ دست ساز آقای کرمی و مجموعه ای که برای آموزش علوم در آموزش و پرورش بوشهر جمع آوری کرده بودند بازدید کنیم. حالا بعد از حدود 14-13 سال یه بار دیگه این دوستان رو میدیدم.

 

با همت و پیگیری مداوم آقای کرمی ، آموزش و پرورش بوشهر صاحب یک رصدخانه ی مجهز شده که از یه تلسکوپ 16 اینچ برخورداره. تجهیزات جانبی زیاد دیگری هم در این رصدخانه وجود داره که برای آموزش نجوم کاربرد زیادی داره. آقای لاوری هم علیرغم اینکه شغل اصلیشون دیگه ارتباطی با نجوم نداره اما با راه اندازی سایت با ارزش هفت آسمان ( دانشنامه ستاره شناسی ) نقش ارزنده ای در پیشبرد و گسترش دانش نجوم در بین علاقمندان ایفا میکنند. آقای گله گیری زاده هم به تدریس فیزیک و نجوم اشتغال دارند. وجود چنین افراد پر تلاش و علاقمندی ، غنیمتی بزرگ برای استان بوشهر و کشور است. میشه امیدوارم بود که با حمایت مادی و معنوی بیشتر از فعالیت این دوستان ، چراغ رویت هلال و دیگر فعالیتهای نجومی در استان بوشهر پرفروغتر از گذشته بشه.

 

سفرم به بوشهر خیلی فشرده بود و به همین دلیل بسیار خسته شدم. سه شنبه از اداره مستقیم به فرودگاه رفتم و با تاخیر 1 ساعته به تهران عزیمت کردم. در تهران حدود 1.5 ساعت خوابیم و دوباره راهی فرودگاه شدم. ساعت 11 شب رسیدم بوشهر و تا ساعت 1.5 بامداد مشغول تنظیم مطالبم بودم. با 2 ساعت استراحت ، ساعت 3.5 بیدار شدم تا برای بازدید از رصدخانه ی آموزش و پروش عازم بشیم. از این ساعت تا ساعت 4.5 بعد از ظهر یکسره فعال بودم. با یه استراحت حدود 45 دقیقه ای ، گشتی در شهر زدم و رفتم فرودگاه و نیمه شب بود که به خونه رسیدم.

 

هنوز آثار خستگی این سفر در بدنم هست و برای پنج شنبه و جمعه هم کلی برنامه دارم.....

 

/ 0 نظر / 3 بازدید