یادداشت 9 اردیبهشت 90

ایشون هر سال بذر این گل رو جمع میکرد و سال بعد دوباره چندین و چند بوته ازش پرورش میداد. یه سال بدلیل مشکلی جسمی که برای مادر همسرم پیش اومد ایشون نتونست از گلها نگهداری کنه. همه از بین رفت و دیگه بذری هم در دسترس نبود. چند سال بعد بذر این گل رو بدست آوردم اما کیفیت و نوع گلهایی که مادر همسرم داشتند به مراتب بهتر بود. اسم این گل ، شاه اشرفی است ( البته من فکر میکردم گل ستاره ای باشه اما ظاهرا" اسمها رو جابجا یاد گرفتم!)

توی کاتالوگ شرکت Pan American Seed نمونه ای از همون گلهایی رو که در منزل مادر همسرم دیده بودم رو پیدا کردم. درصدد بودم تا به یه طریقی سفارش خرید بذر بدم که بر حسب اتفاق ، در دیداری که امروز با یکی از دوستانم داشتم ، بذر همون مدل گل رو بدست آوردم.

 

از صبح تا ظهر امروز ، وقتم رو به کاشت بذر اختصاص دادم. آفتابگردان زینتی ، جعفری گل درشت ( در سه رنگ ) ، شاه اشرفی ، آفتابگردان معمولی ، ستاره ای و شمعدانی ، گیاهان و گلهایی بودند که امروز بذرشون رو کاشتم. با اینکه تکثیر شمعدانی از طریق قلمه زدن خیلی راحتتر است اما تا بحا چندین گلدون تر و تمیز شمعدانی رو از طریق کاشت بذر تولید کردم. در چند تا گلدون هم ، گوجه فرنی و ریحون کاشتم. امیدوارم خداوند به کار امروزم برکت بده و گلها و سبزیهای خوبی بعمل بیاد.

 

همونطور که گفته بودم در این هفته تکلیف قهرمان لیگ برتر فوتبال تا حد زیادی مشخص میشه. همینطور هم شد. با توقف استقلال و ذوب آهن و پیروزی سپاهان ، حالا فقط تیم استقلال ممکنه بتونه بر اثر یه معجزه ( که در فوتبال برها شاهدش بودیم!) قهرمانی رو از چنگ سپاهان دربیاره. فقط 2 بازی دیگه باقیمونده و سپاهان عاوه بر اینکه 6 امتیاز بیشتر داره ، تفاضل گلش هم از 11 تا بیشتر از استقلال است. اگر سپاهان هر دو بازی آینده اش ( پرسپولیس و سایپا ) رو ببازه و حداقل در این دو بازی 6 گل بخوره و استقلال هر دو بازی بعدش رو ( ملوان و پاس ) ببره و حداقل به این دو تیم 5 گل بزنه ، ورق برمیگرده و استقلا قهرمان میشه ؛ البته احتمال بروز چنین رویدادی ( حداقل روی کاغذ ) خیلی بعید به نظر میرسه. شاید برای همین باشه که بازیکنان سپاهان امروز در آبادان ، بعد از برنده شدن ، دور افتخار زدند. بهترین خبری که امروز در مورد سپاهان خوندم اینه که آقای قلعه نوئی احتمالا" از سپاهان خواهند رفت. سپاهان بهتره یا از مربیان بومی استفاده کنه و یا مربیان تراز اول بین المللی.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید