کوتاه از انتخابات 2

دکتر احمدی نژاد در آخرین مصحبه تلویزیونی خود به زیر سوال بردن دولتهای 24 سال گذشته ی قبل از دولت نهم ( سال 1360 تا 1384 ) تهدید به افشای برخی پرونده های فساد کردند :

 

http://www.ghalamnews.ir/news-17506.aspx

 

از این دوران 24 ساله ، 8 سال آن در زمان حیات حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بوده که حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در آن دوران رییس جمهور بوده اند. از سال 1368 تا 1376 آیت الله هاشمی رفسنجانی دولت پس از جنگ را تحویل گرفته و به سازندگی کشور ویران شده از جنگ پرداختند. در پایان همین دوره است که مقام معظم رهبری فرمودند هیچکس برای من هاشمی نمیشود. از سال 1376 تا 1384 هم دولت اصلاحات دکتر خاتمی در راس امور اجرایی بود که در دو دوره حمایت بیش از 42 میلیون نفر از رای دهندگان ایرانی را بدست آورد.

 

اینکه چطور یک نفر میتواند اینگونه بی پروا به تمام دستاوردهای 24 سال سخت و بحرانی تاریخ کشور بتازد جای تعجب و شگفت زدگی فراوان دارد. آقای رئیس جمهور در تمامی این مصاحبه های اخیر بجای پرداختن به مشکلاتی که در اثر ساسیتهای اجرایی غلط دولت نهم در کشور بوجود آمده است هنوز که هنوز است به روال چهار سال قبل تهدید به افشاگری میکند اما هنوز که هنوز است خبری از مافیای نفت ( که ایشان وعده ی افشای آن را به مردم داده بودند ) نیست البته بسیاری از مسئولین ( حتی وزاری دولت نهم ) اصولا" وجود چنین مافیایی را منکر شدند. مافیای شکر و مافیای زمین هم از دیگر مواردی بودند که دکتر احمدی نژاد مطرح کرد اما هیچگاه نامی از کسی برده نشد.

 

به نظر میرسد دیگر دوران اینگونه رفتارها تبلیغاتی به سر آمده باشد. بر فرض مثال حتی اگر صحبتهای آقای رئیس جمهور صحیح هم باشد ، ما به عنوان شهروندان عادی ایران ، از آقای رئیس جمهور تقاضا داریم در مورد عملکرد خودش و مشکلاتی که امروز کشور با آن مواجه است ( و نه 24 سال گذشته ) توضیح دهند و برنامه های فردای ایران را بگویند نه خاطرات غرض آلود 24 سال گذشته.

/ 0 نظر / 3 بازدید