خشونت

استنباط خودم اینه که طبعم خشن نیست ؛ اما دیروز مشکلی پیش اومد که وادارشدم علیرغم میل باطنی ، به خشونت متوسل بشم. دیشب در حالی که سعی میکردم به خودم مسلط باشم ، آرامش یه محیط رو بهم زدم و با فضاسازی و سمپاشی ، برخورد سخت فیزیکی رو شروع کردم. با اینکه دلم نمیخواست اینگونه رفتار بکنم اما طرف مقابلم دیگه چاره ای برام نگذاشته بود. درگیری ما حدود دو ساعت طول کشید. اونقدر تحت تاثیر این کشمکش قرار گرفته بودم که سردرد شدیدی به سراغم اومد و در پایان کار هم ، کاری بجز اشک ریختن نداشتم. نفسم دیگه بالا نمی اومد. وقتی به نتیجه این درگیری نگاه میکنم ، از خودم راضی هستم. هر چند خشونت چیز مناسبی نیست اما بعضی وقتها این حربه ، تنها راه حل موضوعاتیه در اون یکی از طرفین گوشش به حرف طرف دیگه بدهکار نیست و حقوق اون رو نقض میکنه.... اما موضوع چی بود. عرض کنم بامداد یکشنبه وقتی موقع سحر خواستم چای بخورم ، تا در قندون رو برداشتم دیدم یه سوسک خیلی کوچولو از سوراخ روی قندون به داخل اون رفته و جشن گرفته. تا بحال وجود چند سوسک ریزه پیزه رو توی آشپزخونه تحمل کرده بودیم ، ولی حالا این فیسقیلی ها پر روئی رو بجائی رسونده بودند که خودشون رو شریک غذای ما کرده بودند. دیگه کارد به استخون رسیده بود. دیروز بعد از ظهر رفتم و یه سمپاش مدرن و یه سم مهلک خریدم. بعد از افطار کل آشپزخونه رو بهم ریختیم. ما که تا بحال فکر میکردیم خیلی ظرف و ظروف دور و برمون جمع نکردیم ، دیشب ناچار شدیم دو تا از اطاقها رو برای جا دادن خورده ریزهای آشپزخونه خالی کنیم! وقتی کابینتها یکی بعد از دیگری خالی شد ، مخزن سم رو انداختم رو دوشم و سمپاشی رو شروع کردم. یه مقدار که کار جلو رفت ، معدن سوسکها رو پیدا کردیم! لوله این سمپاش شبیه لوله تفنگ بود. به سمت اطراف معدن سوسکها نشانه روی کردم و ماشه رو فشار دادم. آقا ؛ این سوسکهای مادر مرده که تا روز قبل برای ما کر کری میخوندند و جلوی چشم ما توی آشپزخونه رژه میرفتند ، یکی بعد از دیگری تلوتلو خوران میزدند بیرون و بعد از یه چرخش مشتی حول محور قائم ، جان به جان آفرین تسلیم میکردند. اولش که تلوتلو میخوردند با خودم گفتم نکنه اینا با خوردن این سم ، تازه شنگول شده باشند! اما وقتی شیش دست و پاشون رو به آسمون قرار گرفت متوجه شدم که اگر هم شنگول شده باشند ، دیگه در خوردن زیاده روی کردند! خلاصه ؛ در این کشمکش و درگیری ، اجساد سوسک بود که در منطقه عملیاتی روی زمین پراکنده شده بود. ما بسکه از این پیروزی سرور انگیز غرق در شادی بودیم ، حواسمون نبود بعضی وقتها یه نموره از این سم داره روی دست و صورت خودمون میریزه. جنگ مغلوبه شده بود و مشغول پاکسازی نهائی شدیم که دیدیم ای دل غافل ، خودمون هم داریم شنگول میشیم! یه ریز عطسه میکردم و آب از چشمم راه افتاده بود و نفسم دیگه بالا نمی اومد. گفتیم نکنه توی این وانفسا ، ما هم ییهو به حرکات موزون حول محور قائم بپردازیم و بعدش هم چارچنگولی بیفتیم روی زمین!؟ کار سمپاشی رو زودی تموم کردم و سر و صورتم رو شستم و قدری در کنار میدان جنگ ، به تماشای صحنه نبرد مشغول شدم. احساس میکردم ناپلئون بناپارت شدم! دیگه نفس کشی باقی نمونده بود الا خودم.

امروز صبح ، موقع سحر وقتی به آشپزخونه رفتم ، فقط چند بچه سوسک خیلی ریزه دیده میشد که همشون یا شنگول و گیج بودند و یا شیش چنگولی به سمت سقف درازکش فرموده بودند. نتیجه کار خیلی عالی بود. فقط مونده بودم با این خشونت چه جوری کنار بیام ؛ آخه منم حسسسسسسسسسسسسسسسسساس........!!

/ 4 نظر / 3 بازدید
علی فروغی

من اولش که این متن رو می خوندم گفتم یا خدا چی شده یعنی که اینقدر نفرت و خشونت ... که البته قصد شما هم دقيقا همين بوده و خلاصه داستان خیلی جالبی بود. خدا از سر تقصيرات اين سوسکها هم بگذره!

عليرضا مهرانی

سلام علی آقا. خيلی مخلصيم. ما از مشتريهای پر و پا قرص نوشته های شما هستيم. قلم روانی دارين و به نکات ظريفی هم اشاره ميکنيد. به اميد ديدار يا در ايران يا در اون ور آب

بابک

نصیحت پدرانه(قسمت اول) يكي بود يكي نبود، يك بچه كوچيك بداخلاقي بود. پدرش به او يك كيسه پر از ميخ و يك چكش داد و گفت هر وقت عصباني شدي، يك ميخ به ديوار روبرو بكوب. روز اول پسرك مجبور شد 37 ميخ به ديوار روبرو بكوبد. در روزها و هفته ها ي بعد كه پسرك توانست خلق و خوي خود را كنترل كند و كمتر عصباني شود، تعداد ميخهايي كه به ديوار كوفته بود رفته رفته كمتر شد. پسرك متوجه شد كه آسانتر آنست كه عصباني شدن خودش را كنترل كند تا آنكه ميخها را در ديوار سخت بكوبد. بالأخره به اين ترتيب روزي رسيد كه پسرك ديگر عادت عصباني شدن را ترك كرده بود و موضوع را به پدرش يادآوري كرد. پدر به او پيشنهاد كرد كه حالا به ازاء هر روزي كه عصباني نشود، يكي از ميخهايي را كه در طول مدت گذشته به ديوار كوبيده بوده است را از ديوار بيرون بكشد.

بابک

نصیحت پدرانه (قسمت دوم ) روزها گذشت تا بالأخره يك روز پسر جوان به پدرش روكرد و گفت همه ميخها را از ديوار درآورده است. پدر، دست پسرش را گرفت و به آن طرف ديواري كه ميخها بر روي آن كوبيده شده و سپس درآورده بود، برد. پدر رو به پسر كرد و گفت: « دستت درد نكند، كار خوبي انجام دادي ولي به سوراخهايي كه در ديوار به وجود آورده اي نگاه كن !! اين ديوار ديگر هيچوقت ديوار قبلي نخواهد بود. پسرم وقتي تو در حال عصبانيت چيزي را مي گوئي مانند ميخي است كه بر ديوار دل طرف مقابل مي كوبي. تو مي تواني چاقوئي را به شخصي بزني و آن را درآوري، مهم نيست تو چند مرتبه به شخص روبرو خواهي گفت معذرت مي خواهم كه آن كار را كرده ام، زخم چاقو كماكان بر بدن شخص روبرو خواهد ماند. يك زخم فيزكي به همان بدي يك زخم شفاهي است. دوست ها واقعاً جواهر هاي كميابي هستند ، آنها مي توانند تو را بخندانند و تو را تشويق به دستيابي به موفقيت نمايند. آنها گوش جان به تو مي سپارند و انتظار احترام متقابل دارند و آنها هميشه مايل هستند قلبشان را به روي ما بگشايند.» البته اين مطلب هيچ ربطی به سوسک های مادر مرده ندارد.