یادداشت 29 فروردین 90

در حالیکه تعداد زیادی از هموطنان ما در عربستان سعودی و در حال انجام عمره ی مفرده هستند ، در تهران تعرضاتی به سفارت کشور عربستان شده و کار به آتش زدن پرچم این کشور و پرتاب کوکتل مولوتف رسیده. اولین نتایج این اقدامات ، تحت فشار قرار گرفتن زوار ایرانی است. امروز با یکی از دوستان که بتازگی از این سفر معنوی برگشته صحبت میکردم و شنیدم که در مقابل قبرستان ابوطالب ، افراطیون وهابی با ماشین به جمع زائرین ایرانی حمله کردند و موجب درگذشت یک نفر و زخمی شدن چند نفر دیگه شدند.

وقتی در کشور ما برای اینگونه راهپیمائیهای خودجوش!! هیچ ضابطه ای وجود نداره و هر کسی با احساس تکلیف شرعی هر کاری که دوست داشته باشه میتونه انجام بده ، نتیجه ای بهتر از این هم نباید انتظار داشت. موضع گیریهای رسمی نظام در قبال حوادث منطقه باید فقط توسط مقامات و مسئولین ذیربط ( مقام معظم رهبری ، ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه ) انجام بشه. امروز در رسانه ها و تریبونها انواع و اقسام موضع گیریهای تند و کند رو در این باره مطرح میکنند که چیزی جز آشفته بازار سیاسی نصیب ایران نمیکنه.

 

اخبار ضد و نقیض در مورد استعفاء و یا ابقاء وزیر اطلاعات حکایت از چالش جدید در بین طیف سیاسی اصولگرایان است. با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس و در آینده ای نه چندان دور انتخابات ریاست جمهوری ، صف بندی جدید سیاسی در بین جناح موسوم به اصولگرا داره واضحتر میشه. جالب توجه ترین بخش از رویدادهای مربوط به این صف بندی اینه که منتقدان اصولگرای دولت ، دارن همون حرفهایی رو میزنند که اصلاح طلبان در سال 84 در موردش هشدار داده بودند. خبر زیر رو ببینید تا بیشتر متوجه بشین :

 

http://www.tabnak.ir/fa/news/159246/انتقاد-شاگرد-از-آیت-الله-مصباح

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
مهدی صفائی

واي از سياست كه فقط تاريخ رسوا كننده ان است