جام جهانی فوتبال

در طول این 32 سال بهترین بازیهایی که تابحال دیدم مربوط به دو تیم برزیل و آر‍ژانتین بوده و جالبه که هر دو بازی تاریخی این دو تیم در جام 1986 مکزیک انجام شد ؛ جایی که برزیل و فرانسه بهترین و زیباترین بازی تاریخ جام جهانی رو انجام دادند و دیه گو آرماندو مارادونا در بازی آرژانتین و انگلستان ، یک تنه انگلستان رو له کرد. دو گلی که مارادونا به انگلیس زد یکی عنوان " دست خدا " و دیگری بهترین گل قرن لقب گرفت ؛ جایی که مارادونا در زمین خودشون پا به توپ شد و تمام بازیکنانی که برای گرفتن توپ به سمتش می اومدند رو یکی بعد از دیگری دریبل زد و در نهایت توپ رو به تور دروازه ی انگلیس دوخت.

 

در جامهای بعدی چند تیم افریقایی ( سنگال ، کامرون و نیجریه ) بازیهای قدرتی و درخشانی ارائه کردند اما رفته رفته ، زیبایی بازیها کاهش پیدا کرد. شاید جام جهانی افریقای جنوبی در بین تمام ادوار این مسابقات ، پایین ترین سطح کیفی و زیبایی رو داشته باشه. امسال اونقدر درگیر کوهنوردی بودم و بازیها هم بقدری کسل کننده بود که بجز چند بازی معدود ، از خیر بقیه ی بازیها گذشتم.

 

با نزدیک شدن به روزهای پایانی دور گروهی این مسابقات ، بازیها داره کم کم جذاب و دیدنی میشه. فردا شب بازی پرتغال - برزیل و اسپانیا – شیلی باید جالب باشه. اما جذابیت بازیها با ورود به مرحله ی حذفی دو چندان میشه و البته مهمترین عامل این جذابیت تیمی و کسی نیست جز آرژانتین و مارادونا.

آرژانتین در مرحله ی یک هشتم باید با مکزیک روبرو بشه و در صورت پیروزی ( که احتمالش زیاده ) در مرحله ی یک چهارم به مصاف برنده ی دیدار آلمان – انگلیس خواهد رفت ؛ سه بازی که هر کدوم جذابیت خاص خودش رو داره. اگر آرژانتین از این دو بازی به سلامت گذره احتمال داره که در نیمه نهایی با اسپانیا و یا پرتغال و در فینال با برزیل یا ایتالیا روبرو بشه. راه سخت مارادونا و آرژانتین ، باعث زیبا شدن جام جهانی خواهد شد. آرژانتینی که آخرین مسافر جام جهانی بود حالا با بازیهای درخشانش ، داره برای فیفا و جام جهانی آبروداری میکنه.

 

ساده ترین بازیها در مرحله ی حذفی اونجایی خواهد بود که از بین چهار تیم اروگوئه – کره جنوبی و امریکا – غنا ، یکیشون به نیمه نهایی راه خواهد یافت!! وقتی این موضوع رو در کنار این واقعیت که از بین آرژانتین و مکزیک و آلمان و انگلستان هم فقط یکی به نیمه نهایی میرسه بذاریم ، متوجه میشیم که اون چهار تیم اول چقدر خوش شانس بودند. امیدوارم غنا به نیمه نهایی برسه تا لااقل افریقائیها از این جام بی نصیب نمونند.

 

پیش بینی من برای سایر تیمها اینطوریه که در یک هشتم ، پاراگوئه با دانمارک ، اسپانیا با پرتغال ، هلند با ایتالیا و برزیل با سوئیس یا شیلی روبرو میشن. در یک چهارم بازی برزیل و ایتالیا باید جالب باشه. برنده ی این بازی به راحتی به فینال جام جهانی راه پیدا میکنه. برنده ی اسپانیا و پرتغال هم به راحتی به نیمه نهایی میرسه اما برای رسیدن به فینال حریف قدری همچون آرژانتین رو در پیش روی خواهد داشت.

 

و آخرین پیش بینی من اینکه ، آرژانتین برنده ی جام نوزدهم است. باید منتظر باشم و ببینم این پیش بینی ها تا چه اندازه درست خواهند بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید