مرکز آموزش نجوم ادیب

طی روزهای گذشته اقدامات مهمی برای سازماندهی مجدد مرکز آموزش نجوم ادیب انجام شد. جناب آقای دکتر سقائیان نژاد شهردار دانشمند و فرهیخته اصفهان در غروب روز دوشنبه 30 اردیبهشت از مرکز بازدید کردند. این بازدید قرار بود پیش از ظهر و یا غروب روز یکشنبه انجام شود ، اما بدلیل تراکم فوق العاده برنامه های جناب شهردار ، این بازدید به غروب دوشنبه موکول شد و ما در بعد از ظهر روز دوشنبه از زمان  حضور جناب شهردار مطلع شدیم. به سهم خود ،  از محضر ایشان تشکر میکنم که علیرغم برنامه های زیاد و بازدیدهای متعددی که دارند ( که معمولا" از ساعتهای اولیه بامداد آغاز و تا ساعات پایانی شب ادامه دارد ) این افتخار را دادند که دقایقی ، میزبان ایشان در مرکز ادیب باشیم.

 در این بازدید که جناب آقای تحویل پور معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ، جناب آقای رنجبر مشاور و مدیر دفتر جناب شهردار ، جناب آقای مهندس زمانی مدیر فرهنگی هنری سازمان فرهنگی تفریحی و جناب آقای منجمی مدیر مرکز هم حضور داشتند ، توضیحاتی در مورد تاریخچه تاسیس و فعالیتهای مرکز ،‌ خدمات ارائه شده به شهروندان گرامی ، برنامه های در دست اقدام  و چالشهایی که برای پویایی مرکز با آن روبرو هستیم به عرض جناب شهردار رسید.

 

ایشان ضمن تاکید بر این نکته که برای حمایت از مرکز و فعالیتهای علمی فرهنگی آن ، در این محل حضور پیدا کرده اند رهنمودهای مهمی در رابطه با این فعالیتها بیان فرمودند که اهم آن عبارت است از:

 

1-     فعالیتها مرکز میبایست بر اساس اهداف کلان شهرداری اصفهان و سازمان فرهنگی تفریحی ، برنامه ریزی شده و حدود آن مشخص گردد.

2-     اهداف و سیاستهای شهرداری و سازمان در عرصه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و نیز برنامه های مصوب مرکز ،‌ میبایست به نحو مقضی به اطلاع استفاده کنندگان از خدمات مرکز برسد تا سطح انتظارات ، متناسب با شرح وظایف و مقدورات مرکز باشد.

3-     فعالیتها مرکز بگونه ای باشد که عموم شهروندان بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.

4-     حمایت تعریف شده از استعدادهای درخشان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیتها ، بویژه در مورد اقشار محروم و کم بضاعت جامعه مورد تاکید است.

5-     به منظور استفاده ی بهینه تر از امکانات موجود ، در تشکیل هیات امنا تسریع شود.

هر چند فرصت این بازدید کوتاه بود ، اما رهنمودهای ارائه شده بخوبی نشانگر اشراف کامل جناب شهردار به عملکرد مرکز بود. پس از عزیمت جناب شهردار ، بلافاصله جلسه ای برای پیگیری دستورات و رهنمودهای ایشان تشکیل شد. ادامه این جلسه در بعد از ظهر روز سه شنبه 31 اردیبهشت پیگیری شد و طی آن اساسنامه پیشنهاد شده برای مرکز آموزش نجوم ادیب با اصلاحاتی جزئی به تصویب رسیده و احکام اعضای منتخب هیات امنا صادر گردید.

 

هم اینک زمان آن فرا رسیده تا با کار و تلاش بیشتر ، شاهد درخشش هر چه بیشتر ستاره ی همیشه درخشان آسمان نجوم غیر حرفه ای ایران - مرکز آموزش نجوم ادیب - باشیم. مقامات محترم شهرداری ( بویژه جناب شهردار و معاون محترم فرهنگی اجتماعی شهرداری ) نشان دادند که حامی فعالیتهای این مرکز که در جهت اجرای اهداف شهرداری و سازمان تعریف میشود ، هستند. حال نوبت ماست تا ثابت کنیم ، مرکز ادیب استحقاق این حمایت را دارد. بسم الله.......

/ 4 نظر / 2 بازدید
کیان کیانی

جناب مهرانی ! تقریبآ غافل گیرمون کردید ! اما اشکال نداره! به هر حال تبریک میگم! امیدوارم مرکز بیش از ئیش فعال بشه!

کیان کیانی

اون پیش ه نه ئیش

موزون

از تصویب اساسنامه بسیار خوشحال شدم .بار دیگر از طرف شما خبر خوشی شنیدم تلاش و پیگیری شما برای مرکز برهیچ کس پوشیده نیست امیدوارم مرکز اموزش نجوم بتوانند جایگاه اصلی خود را پیدا نماید هرچند گم نشده بود!

علیرضا مهرانی

سلام خانم موزون. با نظر شما كاملا" موافقم. اخبار خوشحال كننده ي ديگري هم وجود داره كه انشاءالله در آينده ي بسيار نزديك نتايج اون رو خواهيم ديد. وقتي همه دور هم و متحد باشيم ، خيلي كارهاي مهم و بزرگ رو ميتونيم انجام بديم.