دیروز ، روز کاری بسیار پر برکتی بود. دو جلسه تاثیرگذار و بسیار مهم ، جزئی از برنامه های دیروزم بود که امیدوارم نتایج اون رو در شهرداری و مرکز آموزش نجوم ادیب شاهد باشیم.

در مورد مرکز آموزش نجوم ادیب مدتها است که حاشیه هایی درست شده و اختلاف نظرهایی بین افرادی که در ارتباط با این مرکز فعال هستند بوجود اومده. عوامل متعدد و زیادی در بوجود اومدن این اخلاف نظرها موثر بوده اما در بین این عوامل ، چند تا از اونا مهمتر و اساسی تر هستند و پرداختن به اونها میتونه حل کننده ی مسائل زیادی باشه. اعتقاد شخصی من این بود که اگر به برخی موضوعات ساختاری مرکز پرداخته بشه ، شاید وضعیت بهینه تری بوجود بیاد. این مساله رو با گروهی از دوستان ( اعم از اعضاء گرامی و کادر محترم مرکز ) مطرح کردم و خوشبختانه دیدم هر دو گروه با این نظر موافق هستند. با برخی اساتید ارجمند هم مشورت کردم و اونها هم همین نظر رو داشتند. برای همین تصمیم گرفتم تا با حضور کمی فعالتر در برنامه های نجومی اصفهان ، با همراهی ، همکاری و مساعدت همه ی دوستان ، شرایط  رو بگونه ای دربیاریم تا مرکزی که دوران درخشانی رو در سابقه خودش داره و در سالهای اخیر هم با تلاش و همت بیش از گذشته ( توسط اعضاء و کادر مرکز ) حفظ شده ، بتونه مثل همیشه نقش ارزنده ی خودش رو در جامعه نجوم آماتوری اصفهان و ایران ایفا کنه. در این راه توجه به چند نکته بسیار لازمه و نباید از اون غافل شد :

1-     گذشته و رویدادهای مربوط به اون دیگه وجود نداره و نباید وقت خودمون رو صرف پرداختن به اون بکنیم. نگاه به گذشته فقط تا اون اندازه مفیده که دستاوردی برای حال و آینده ی ما داشته باشه.

2-     مهمترین عامل موفقیت مرکز نجوم ادیب این بوده و هست که افراد مرتبط با این مرکز ، بدلیل عشق و علاقه ای که به نجوم داشته و دارند ، ایثارگرانه به ترویج نجوم پرداخته اند. برای کسب موفقیتهای دوباره ، باید این روحیه را در خودمون حفظ و تقویت کنیم.

3-     در زمان تصمیم سازی باید به نظر همه توجه کرد ، اما در مقام اجرای تصمیمات و سیاسیتهای اتخاذ شده ، نمیشه رضایت همه رو تامین کرد. همه باید این واقعیت را بپذیریم که گریزی جز این نیست که به خرد جمعی و تصمیماتی که توسط دست اندرکاران اتخاذ میشه احترام بگذاریم ، حتی اگر این تصمیمات مغایر با نظرات اولیه ی ما باشه.

4-     داشتن روحیه ی گذشت و نیز صبر و بردباری در مواجهه با مشکلات و ناملایمات ، از جمله ی نیازهای اساسی زمان حاضر است.

5-     حرکت آگاهانه و هدفمند بر اساس منطق ، ایده ال نگری توأم با واقع گرایی و نیز پرهیز از لجاجت و خود رأیی ، رمز موفقیت ما در زمان حال و آینده خواهد بود.

سرمای هوا در حال کاهشه و بزودی بهار فرا میرسه. امیدوارم شاهد بهاری دیگر باشیم.....

/ 2 نظر / 4 بازدید
کیان کیانی

سلام جناب مهرانی امیدوارم همیشه و در همه ی کار هایتان موفق باشید! از این بابت من هم خیلی خوشحال شدم . امید وارم مرکز به رونق گذشته وحتی بهتر از آن برگردد چون همه ما تجربیات ارزشمندی کسب کرده ایم . و باعنایات خدای متعال وتلاش و پشتکار همه مرکز را به کانونی برای رشد و پرورش استعداد های نو جوانان وجوانان این مرز و بوم تبدیل کنیم. امیدوارم بتوانیم الگویی شایسته برای شهر های دیگر باشیم همانطور که در گذشته بودیم! جناب مهرانی! در طی جریانات گذشته مرکز نجوم برخی از عناصر کوشیدند با استفاده از روش کهنه ( تفرقه بینداز وحکومت کن!) بین اعضایی که با هم برای اصلاح مرکز متحد شده بودند تفرقه ایجاد کنند که به لطف خدا موفق نشدند! لطفا اگر حتی این جانب مطالبی را به عرض شما رساندم توجه داشته باشید که ممکن است قصد من خیر نباشد! ومطمئن باشد همه اعضای قدیمی مرکز قدر دان زحمات شما بوده وهستند. و هرگز نقش شما را در ایجاد مرکزنجومی که در ایران بی نظیر بوده است را نادیده نگرفته اند حتی اگر گاهی انتقادی داشته اند قبل از آن عبارت (ما به اقای مهرانی مدیونیم ) را ذکر کرده اند! ارادتمند : کیان کیانی

پويان ابراهيمی

سلام .. ممنون از اين که به فکر مرکز هستيد ... يه خواهش بزرگ دارم خواهش ميکنم بيايد و همين امروز کاری کنيد که ديگر مشکلات فردا به وجود نيايد...خواهش ميکنم بهترين راه را ايجاد کنيد راهی که به افراد وابسته نباشه. خواهش ميکنم