میرزا تقی خان امیر کبیر

 

 

در مورد این مرد بزرگ زیاد شنیده ایم و سریالهای متعددی نیز دیده ایم. رادمردی که یکه و تنها در درون دولتسرای فاسد و بی لیاقت ناصرالدین شاه قاجار ، برای ساختن ایران علم مردانگی برافراشت و خدماتی جاودانه کرد. حسودان و بادمجان دور قاب چینان و هرزگان که تاب دیدن چهره ی تابناک امیر را نداشتند در پی دسیسه های مختلف موفق شدند در دو نوبت حکم عزل و قتل امیر کبیر را از شاه میگسار و هوسران ایران آن دوران بگیرند و در نهایت در چنین روزی ، خون پاک آن آزاده را در حمام فین کاشان بریزند.

 

 

 

تمام کاری که ما در مورد امیر کبیر کرده ایم ، ساخت یکی دو سریال ، چاپ یک تمبر و نامگذاری چند خیابان بوده است. شاید برای همین بی تفاوتی در مورد این شخصیت بزرگ باشد که چندی پیش یکی از سخنرانان امیر کبیر را متهم کرده که وی ، پایه گذار سکولاریسم در ایران بوده است!!!!!!!!!!! این گفته نیاز به هیچ پاسخی ندارد.

 

 

 

 

نامه ی کوتاه بالا به دست خط امیر کبیر و خطاب به ناصرالدین شاه نوشته شده و متن آن بدین شرح است :

 

قربانت شوم

الساعه که در ایوان منزل با همشیره همایونی ( عزت الدوله خواهر ناصرالدین شاه که همسر امیر کبیر بود ) به شکستن لبه نان مشغولم خبر رسید که شاهزاده موثق الدوله حاکم قم را که به جرم رشا و ارتشا معزول کرده بودم به توصیه عمه خود ابقا فرموده و سخن هزل بر زبان رانده اید.

فرستادم او را تحت الحفظ بتهران بیاورند تا اعلیحضرت بدانند که اداره امور مملکت با توصیه عمه و خاله نمی شود.

زیاده جسارت است              تقی

 

 

مقایسه نامه فوق با یک نامه و یک مصاحبه که در روزهای اخیر منتشر شده حاوی نکات آموزنده و عجیبی است ؛ برای آنانکه اهل دقت هستند.

*** در مورد این سند لطفا" پیامهای یادداشت را ببینید ***

 

بخشی از نامه ی دکتر توکلی ( نماینده مجلس ) به رئیس محترم قوه قضائیه که خبرگزاری فارس و سایت تابناک متن کامل آن را منتشر کرده است :

انجام این تکلیف دو نتیجه مهم برای کشور و اسلام در بردارد:

اول) به رغم امیدهای برانگیخته شده، هم اکنون قوه قضائیه زیر سوال است که تحت تاثیر تمایلات و فشارهای سیاسی از تعقیب جدی آقای مهدی هاشمی خودداری می‌کند. این تلقی به شدت به توانایی و نفوذ قوه قضائیه آسیب می‌زند و امیدهای تازه را به یاس مبدل می‌سازد. اگر قاضی به وظیفه قانونی ماده 217 آیین دادرسی عمل کند، تردیدها زدوده می‌شود، و روند اقتدار تقویت می‌گردد.

دوم) نزدیک به بیست سالی است که به واسطه عملکرد برخی از افراد منتسب به جناب آقای هاشمی رفسنجانی، آسیب‌های جدی به آبروی این شخصیت ریشه‌دار انقلاب اسلامی وارد آمده است. خود اینجانب بارها، خصوصی و علنی از ایشان خواسته‌ام که از رسیدگی جدی به پرونده‌ های مربوط به این افراد حمایت کند و از توان خود نیز برای تنبیه آنان بهره گیرد. این روزها که برخی از افراد بدون توجه به خدمات بسیار برجسته آقای هاشمی رفسنجانی و جایگاه مهم ایشان در نظام سیاسی کشور، تیغ زبان و قلم را بی توجه به مصالح کشور می‌گردانند، تعقیب آقای مهدی هاشمی ، دفاع از هاشمی رفسنجانی نیز خواهد بود. تایید می‌فرمایید که این سخن از کسی صادر می‌شود که در نقد افکار و کردار آقای هاشمی رفسنجانی پیشگام بوده است و انتقاداتش بیشتر هم شده است، ولی حفظ آبروی سابقون در انقلاب را تا جائیکه ممکن باشد، وظیفه خود می‌داند و از افراطی‌گری برخی سیلی نخوردگان نیز تبری می‌جوید. هرچند عملکرد آقای هاشمی رفسنجانی در جریان فتنه سال گذشته در مجموع قابل قبول نیست و بعضا سوء استفاده بیگانگان و تشویق فتنه گران را در پی داشته است.

2- پرونده معاون اول رئیس جمهور از اهمیت بیشتری برخوردار است. امروز دیگر خواص و برخی از عامه مردم می‌دانند که پرونده را سه قاضی عالیرتبه و با سابقه مطالعه کرده‌اند و به اتفاق توجه اتهام را به معاون رئیس جمهور قطعی می‌دانند ولی متاسفانه مقاومت در برابر اجرای قانون همچنان ادامه دارد. آیا این حرکت که صراحتاً با قانون اساسی ناسازگار است، برای قاضی حجتی فراهم می‌کند؟ قاضی براساس آیین دادرسی باید متهم را، هر که باشد، احضار کند، و "اشخاصی که حضور پیدا نکرده و گواهی عدم امکان حضور هم نفرستاده باشند، به دستور قاضی جلب می‌شوند "( ماده 117).

آیا این گسترش عدالت است که افراد دون پایه مربوط به پرونده بیمه ایران که یکی از موارد مربوط به این شخص است، در زندان به سر ببرند، ولی فردی که علاوه بر قاضی پرونده، سه قاضی کارکشته و خوشنام دیگر او را به طور قطع متهم می‌دانند، حتی احضار هم نشود؟

حضرت آیت ا... آملی لاریجانی! جنابعالی بهتر از من می‌دانید پیامبر اکرم (ص) برای جامعه‌ای که در آن متهم ضعیف تعقیب شود و متهم صاحب قدرت مصون از تعرض بماند، چه سرانجام سیاهی را تصویر فرموده است. حالا که دیگر دادستان کل در رسانه‌ها اعلام کرده معاون اول رئیس جمهور متهم است، تاخیر در اجرای بی طرفانه قانون بسیار زیانبار‌تر می‌شود.

 

بخش از مصاحبه ریاست محترم قوه مجریه بعد از اتمام جلسه هیات وزیران ( به نقل از سایت تابناک )

 

رئیس جمهور گفت: اینکه یک نفر بیاید در یک برنامه زنده تلویزیونی به معاون اول رئیس جمهور تهمت بزند خلاف همه قوانین کشور است. به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر احمدی نژاد در پایان جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مسائل مطرح شده در مورد معاون اول رئیس جمهور افزود: قاعدتا کسی که اتهام می زند باید یک دلیل و مدرکی داشته باشد.

وی گفت: من این را یک حرکت سیاسی می دانم که متاسفانه با بی تقوایی همراه است. رئیس جمهور اظهار داشت: آقای رحیمی از برادران بسیار خوب، پاک و مومن دولت است و شبانه روز، ایشان در اختیارمردم است. احمدی نژاد ادامه داد: زندگی آقای رحیمی بسیار پاک و ایشان فردی انقلابی و خدمتگذار است.

رئیس جمهور گفت:‌من نمی دانم که چرا برخی اصرار دارند خلاف قانون عمل کنند؛ اینکه در یک برنامه زنده تلویزیونی فردی که خود متخلف است به کسی که حضور ندارد تهمت و اتهام بزند خیلی بد است. احمدی نژاد با انتقاد از پخش این برنامه از سیما افزود: این کار باید اصلاح و جبران شود و برخی معاونت های صدا و سیما باید دقت و مراقبت بیشتری کنند. وی ادامه داد: ‌البته آقای رحیمی شکایت کرده که امیدوارم این شکایت هر چه سریعتر رسیدگی شود البته زمان طولانی از این شکایت سپری شده است. رئیس جمهور گفت: قانون حاکم است اینکه یک عده تصمیم سیاسی بگیرند که دولت را متهم کنند خیلی بد است و من به آنها نصیحت می کنم که این کار عاقبت خوبی ندارد. احمدی نژاد افزود: اگر کسی مدرکی دارد باید آن را به دستگاه قضایی بدهد و امیدوارم این بداخلاقی ها خاتمه پیدا کند.

 

به نظر میرسد سکولاریسم امیرکبیر نسبت به دینداری ما ، به عدالت اسلامی نزدیکتر است.....

/ 2 نظر / 44 بازدید
آرش زمانپور

سلام جناب مهرانی "شکستن لبه نان" یعنی چی؟ در مورد الباقی موضوع این پست لطفا اینجا رو بخونید: http://mmoeeni14.blogspot.com/2011/01/blog-post_2988.html با احترام زمانپور

امیر حسن زاده

سلام مطابق مقاله ای که آقای نصرالله حدادی در روزنامه اعتماد نوشتند و عینا" در اطلاعات منتشر شد این سند جعلی است: www.ettelaat.com/etbarchive/2010/02/01/P6.pdf