السلام علیک یا سید الساجدین و السلام علیک یا زینب کبری

غروب یازدهم محرم..... در سال 61 هجری قمری و در چنین وقت و ساعتی ، آل الله و خاندان عصمت و طهارت به ریسمان اسارت بسته شده و سوار بر شتران بی جهاز ، از کربلا به سوی کوفه حرکت داده شدند ( منتهی الآمال – ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی رضوان الله تعالی علیه )

 

در شب عاشورای امسال توفیق پیدا کردم تا در تهران شنونده ی بیانات پیر و مرشد و استادم باشم. ایشان در بخشی از فرمایشات خود حکایت زیر را بیان فرمودند که عینا" از فایل ضبط شده پیاده کرده ام. این حکایت را امشب در این کلبه ی درویشی مینویسم و از همه ی خوانندگان آن التماس دعا دارم.

 

مرحوم آیت الله .... نهاوندی نقل میکنه مینویسد که مرحوم آقا شیخ ابراهیم  صاحب الزمانی برای من گفت که روضه خوانی بود در تبریز ( سید اکبر ترک ) که مرد خیلی متدینی بود ، از اوثق ناس بوده که او برای من نقل کرد و گفت :

خواب دیدم آقا امام زمان (عج) را ، از حضرتشان پرسیدم :سیدی و مولای  ؛ این کجای مصیبت کربلاست که شما ( در باره ی آن ) فرموده اید اگر اشک چشمم خشک شود خون از دیده جاری میکنم؟ سید اکبر ترک میگوید برای اینکه از خودم هنری نشون بدم و بگم من هم میدونم ، عرض کردم مربوط به شهادت حضرت علی اکبر علیه السلام است؟

فرمودند : شهادت علی اکبر مصیبت عظیمی است ، اما اگر عمویم علی اکبر هم بود ، خون گریه میکرد.

عرض کردم آقا ؛ مصیبت شهادت جناب قمر بنی هاشم علیه السلام است؟

فرمودند : آن مصیبت هم خیلی بزرگ بود اما اگر عمویم ابالفضل العباس هم بود ، خون گریه میکرد

گفتم سیدی و مولای ؛ آیا مصیبت شهادت خود آقا اباعبدالله علیه السلام است؟

فرمودند : اگر جد بزرگوارم حسین هم بود ، خون گریه میکرد

گفتم آقا ؛ پس کجای مصیبت است؟

فرمودند : مصیبت اسارت....

/ 2 نظر / 2 بازدید
دوست قدیمی

کسی می گفت: "داشتن(مال و مقام) انسان را محافظه کار می کند و خواستن(مال و مقام ) انسان را ذلیل" و خاندان پیامبر (ص) نه مال و مقام دنیا داشتند و نه خواستند. علی (ع) می گفت که این حکومت از آب بینی شتر در نظرش کم ارزش تر است.

اگر حوصله داشتید این لینک را بخوانید شایدشما چیزهایی می دانید که ما نمی دانیم http://www.makhmalbaf.com/articles.php?a=496