ولایت پذیری رئیس دولت ؟!

رویدادهای در اطراف دولت داره رخ میده که حامیان آقای رئیس جمهور رو شدیدا" شگفت زده و منفعل کرده. نمیخوام بگم از بروز این مشکلات خوشحالم. آشفتگی در اداره ی امور کشور چیزی نیست که باعث خوشحالی کسی بشه. اینها همه اش هزینه هایی است که متاسفانه دودش به چشم مردم میره.

 

اما از یه چیز خوشحالم و اون اینکه حالا برای خیلیها روشن شد که در پس حرفهایی که از دو لب رئیس جمهور در ایام قبل از انتخابات بیان شده و باعث هیجان و خوشحالی بیش از اندازه ی گروهی از هواداران ایشون گردید ، مسائل دیگری هم وجود داشته و داره که خوشبختانه یا متاسفانه یکی یکی دارن از پس پرده بیرون میان.

 

اصلا" دوست ندارم حتی لحظه ای خودم رو جای کسانی تصور کنم که تا دیروز در ولایت پذیری رئیس جمهور قلم فرسایی میکردند و امروز موندند که چه جوری کارهای همین رئیس جمهور رو  توجیه کنند. رئیس جمهور علاوه بر تاخیر 7 روزه در اجرای فرمان رهبری ، در نامه ای که خطاب به مقام معظم رهبری ارسال داشتند تصریح کردند که این فرمان را در راستای اصل 57 قانون اساسی اجراء می کنند. معنای این نامه این است که آقای رئیس جمهور مودبانه اعلام میکند با فرمان رهبری مخالف است و صرفا" در قالب قانون اساسی آن را اجراء کرده است. بفاصله ی یک روز پس از این نامه هم ، مجددا" آقای مشائی را به مشاورت و رئیس دفتری خود منصوب میکنند و در حکم صادره هم حرفهایی میزنند که لحنی دوپهلو دارد و قسمتی از آن بگونه ای مقابله و پاسخگویی دوباره به فرمان رهبری است. دیروز وزیر اطلاعات از کار برکنار شد و وزیر ارشاد هم که خود را برکنار شده میدید ( و صرفا" بخاطر از رسمیت نیفتادن دولت برکناری او را موقتا" از دستور کار خارج کردند ) خودش استعفاء داد.

 

متاسفانه این قصه سر دراز داره و احتمالا" در روزهای آتی هم شاهد ادامه ی این تنشها در سطح دولت و حامیان دولت خواهیم بود

/ 2 نظر / 4 بازدید

خدایش بیامرزد. [قهقهه]

کیان کیانی

جناب مهرانی سلام! یادمه تصمیم گرفته بودید دیگه سیاسی ننویسید، ولی رفتار عجیب و دور از انتظار (در این موقعیت ) آقای احمدی نژاد ،شما رو وادار کرد به نوشتن! جناب مهرانی! بنده نمی تونم درک کنم چرا بعضی ها رفتند و به آقای احمدی نژاد رای دادند! به نظر حقیر اگر کسی در این چهار سال فقط به سخنرانی های ایشان گوش کرده باشه نمی بایست این کار رو کرده باشه! البته این نظر حقیره! شاید یه جایی دارم اشتباه می کنم! ولی از طرف دیکه رفتار ایشان ثابت می کنه که احتمالآ ما اشتباه نکردیم و به قول شما عده ای از طرفدار های ایشان هم شوکه شدند! و عده ای دیگه هنوز دارند تلاش می کنند توجیه کنند! آخه قبول یک همچین اشتباهی هم سخته!