صبر

. اولین سالی که بذر رو کاشتم ، چیزی رشد نکرد. دو سال بعد دوباره همون بذر رو کاشتم و در نتیجه دوتا بوته سبز شد. بوته ها رو دو سال نگه داشتم. در طول این مدت برگها به شکل یه بشقاب بزرگ دور هم بودند و گیاه بجای اینکه قد بکشه ، بیشتر در سطح پهن میشد. زمستون پارسال یکی از این دو رو بخاطر آفت زدگی ، دور انداختم و دومی رو با اینکه دل خوشی ازش نداشتم نگه داشتم. آفت ، به دومی هم آسیب زده بود اما با سمپاشی و مراقبت نجاتش دادم.

 

از بهار امسال این بوته که تا بحال مثل یه بشقاب بود ، شروع به رشد عمودی کرد و قد کشید. برگهای هم بسیار با طراوت و شاداب شده بودند. دیروز تصمیم گرفتم این گیاه رو از گلدون به باغچه منتقل کنم. با این انتقال ریشه های متراکم شده فرصت بهتری برای رشد و نمو پیدا میکردند. موقع جابجایی دیدم که در بالاترین بخش گیاه ، تعداد زیادی غنچه ی کوچیک بوجود اومده. مثل اینکه بلاخره زمان هویدا شدن گلها فرا رسیده و انتظار چند ساله من برای دیدن این گلها داره به پایان میرسه.

 

صبر و بردباری و استقامت ، لازمه ی رسیدن به زیبایی ها است. کسانی که کم صبر باشند ، فقط میتونند به منافع آنی و زودگذر بسنده کنند و عجله ی اونها چه بسا باعث بشه که بسیاری از زیبایی ها نبینند و یا اینکه خودشون مقدمات بروز اون زیبایی ها رو از بین ببرند.

 

دیروز تمام وقت صبح تا ظهرم رو صرف خرید و کاشت گل کردم. 40 گلدون اطلسی ، 10 گلدون لوبلیا ، دو گلدون شمعدانی پیچ و یک گلدون مارچوبه دم روباهی ، صفا بخش حیاط و باغچه های کوچک آن شدند. الان مجموعه ای از گلهای شمعدانی ساده ( 7 رنگ ) ، شمعدانی پیچ ( 4 رنگ ) ، شمعدانی عطری ، برگ بیدی ، یاس رازقی ، گل کاغذی ، شاه پسند ، گازانیا ( دهها رنگ ) ، لاله عباسی ( رنگارنگ ) ، مروارید ، رز هفت رنگ ، رز قرمز ، اطلسی ، لوبلیا ، بابونه ، نیلوفر ( پیچک ) ، میمون ، نخل مرداب ، مارچوبه دم روباهی و سه چهار مدل گل دیگه توی خونه داریم و ظرف چند روز آینده گلهای آهار ، جعفری ، کوکب و ستاره ای هم به این جمع اضافه خواهد شد.

/ 2 نظر / 2 بازدید
درنین

سلام صبر و بردباری هم دیگر درد ما رو دوا نمیکند. بهترین ها

هموطن

با سلام، انشاء الله که خوب و خوش و خرم باشید. اگر امکانش بود لطف نموده عکسهائی از گیاه مزبور و گلهایش را برایمون به نمایش بگذارید. با تشکر، هموطن