سخنرانی انتخاباتی ریاست محترم جمهوری

خوب ؛ اولین سخنرانی تبلیغاتی رئیس جمهور محترم از تلویزیون پخش شد. نکات قابل توجه در مورد این سخنرانی عبارت است از :

-         برای اولین بار دکتر احمدی نژاد در سخنرانی خود حتی یک کلمه هم در مورد فلسطین ، لبنان ، عرق ، افغانستان ، اسرائیل و هولوکاست سخنی بمیان نیاورد و در عوض دهها و صدها بار از کلمات " ملت ایران " استفاده کردند.

-         ایشان بر خلاف تمامی سخنرانیهایی که در طول این چهار سال ایراد کردند حتی یکبار هم به " دولت نهم " اشاره نکردند و بگونه ای حرف زدند که گویا چیزی بنام کابینه و دولت وجود ندارد و تمام کارها را ( چه خوب و چه بد ) ملت ایران بوده که در حق خود انجام داده است.

-         در ابتدای سخنرانی به مدیریت حضرت امام عصر (عج) در تمام امور دنیا و کشور اشاره کردند و این نکته ای است که مراجع و علمای بزرگ بارها با طرح آن مخالفت کردند زیرا ممکن است مشکلاتی که توسط رفتارهای نسنجیده و غیر کارشناسی گروهی از افراد روی داده است العیاذ بالله به حساب مدیریت حضرت صاحب ( عج ) گذاشته شود.

-         در نقد شرایط ایران در 4 سال گذشته ، جناب رئیس جمهور به فاصله گرفتن مسئولین از مردم اشاره کردند. این موضوع در مورد برخی مسئولین یک واقعیت است اما اتفاقا" افراد مورد نظر آقای احمدی نژاد ( که اشارات غیر مستقیمی نیز به آنان داشتند ) کسانی بودند که در دو دوره انتخابات هفتم و هشتم ریاست جمهوری ، بیش از 42 میلیون رای همین ملت ایران را بدست آوردند. با این حساب باید از جناب رئیس جمهور پرسید که منظور شما کدام ملت ایران است؟

-         دکتر احمدی نژاد در ادامه ، تمام دستاوردهای صنعتی را که در طول این 4 سال به بهره برداری رسیده اند را یکجا به نام نتیجه کار ملت ایران ( منظور دولت نهم است ) فهرست کردند. از تولید فولاد و سیمان و آلومینیوم و پتروشیمی و ..... گرفته تا .....

-         جناب رئیس جمهور گفتند که ملت ایران در آنچنان نقطه ی اوجی قرار دارد که دیگر وقت آن رسیده به برنامه های بزرگتر بپردازد. ایشان در سالهای اخیر هم فرموده بودند که باید هر چه سریعتر کشور را به نقطه ی اوج برسانیم تا بتوانیم به ایفای نقش خود در اصلاح جهان بپردازیم.

-         دکتر احمدی نژاد به دستاوردهای هسته ای هم اشاره کردند. بدون شک رشد علمی دانشمندان ایرانی در این زمینه حیرت انگیز و غرور آفرین است. اما از این غرور علمی که بگذریم باید از ایشان پرسید که وقتی شما قرارداد سعدآباد را با عزت ایران سازگار نمیدانید ، آیا این را با عزت ملت ایران سازگار میدانید که علیرغم درگیری که دولت نهم بر سر مساله ی هسته ای با دنیا بوجود آورد و علیرغم هزینه های سنگین سیاسی و اقتصادی که در این راستا بر ما تحمیل شد ، در طول این 4 سال مکرر در مکرر بازی روسیه را خوردیم و هنوز هم خبری از راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر نشده است؟ آیا بازی خوردن از روسیه به اندازه ی قرارداد سعد آباد ننگین نیست؟

 

با اینکه صحبتهای رئیس جمهور محترم در تضادی غیر قابل انکار با حرفها و درددلهای روزمره جمع زیادی از مردم کوچه و بازار که در زیر بار فشار اقتصادی ، تورم و بیکاری کمر خم کرده اند دارد ، اما باید اذعان کرد که هنوز برای قضاوت زود است. شاید مناظره های دو به دو کاندیداهای محترم ، بهترین سنگ محک برای این باشد که بفهمیم کدامیک از این 4 نفر صدق کلام بیشتری دارند و در پی عوام فریبی و جمع آوری آراء نیست.

 

باید صبر کرد و دید و شنید.

 

فرزند کوچکم دارد برای امتحان فردا آماده میشود. احکام مربوط به غسل مستحبی روز جمعه را باید حفظ کند. جالب است...... مگه نه؟

/ 6 نظر / 2 بازدید
محمد شریفیان

امروز وبلاگ شما را به طور اتفاقی دیدم خیلی تاسف خوردم که سرتان را اینقدر زیر برف فرو کرده اید و چشم بسته و گوشی ناشنوا مسائل را رصد میکنید . نمیدانم تحصیلات شما چقدر است اما هر چه هست مسلما بصیرتی با آن همراه نیست شما از مسخره کردن آنچه که مسلم است گرفته تا احکام شرعی کوتاهی نکرده اید مسلما باید گفت که مملکت دارای مشکلات متعددی است اما آنچه که الان نگاه می کنم این است که عده ای بدون در نظر گرفتن تقوای و اخلاق انتخاباتی و تنها با اهداف و گرایشات گروهی و سیاسی , تلاشهای این دولت را که بر همه ی خواص و عوام پوشیده نیست را به سخره گرفته اند و فقط میخواهند کاری کنند تا بر اریکه ی قدرت بنشینند و همان بلایی را بر مملکت روا سازند که در دوران هشت سال اصلاحات آوردند که همه مستندات آن در دسترس همگان قرار دارد . دوست عزیز کمی واقع بین باش به شما اطمینان می دهم که این بار هم به کوری چشم آنان که مخالف دولت نهم هستند و این قدر منافقانه قلم می فرسایند , آقای احمدی نژاد باز هم بر جایگاه مسئول هیئت دولت تکیه خواهد زد . شاید این شعر مصداق شماو مفکران غربزده تان باشد که : رنگها ! نیرنگها! ساکت شوید ... احمدی دلداده ی بیرنگهاس

علیرضا مهرانی

جناب آقای شریفیان با سلام. بر خلاف جنابعالی که در انتظار کوری چشم مخالفان رئیس جمهور محترم هستید ، افرادی مثل بنده که که در انتخابات نهم به دکتر احمدی نژاد رای ندادند ، به آرای ملت و به دکتر احمدی نژاد بعنوان رئیس جمهور قانونی احترام گذاشتیم. اما این حق مسلم هر ایرانی است که به نقد آنچه که در کشورش میگذرد بپردازد. طرفداران افراطی رئیس جمهور محترم بجای اینکه پاسخگوی عملکرد 4 ساله ی دولت نهم باشند هنوز که هنوز است پیگیر نقاط ضعف دوران 8 ساله ی دکتر خاتمی و دوران 8 ساله ی آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند و تازگیها رسوخ بیشتری در تاریخ کرده و دنبال علل استعفای مهندس موسوی در 22 یا 23 سال پیش هستند. جالب است که خاطرات نخ نمای 22 سال پیش برای این دوستان اینقدر اهمیت دارد اما از کنار اعتراف صریح 1 سال پیش رئیس جمهور محترم که در تلویزیون به اشتباه غیر قابل جبران دولت نهم در رشد افسار گسیخته ی نقدینگی و بلای خانمان سوزی که اینکار بر اقتصاد کشور وارد آورد اعتراف کردند ، به سادگی آب خوردن میگذرند و اگر کسی بخواهد این مهم را به نقد بکشد متهم به ارتباط داشتن با عوامل صهیونیستی ، ارتباط با دولت اصلاحات و .... میشود.

علیرضا مهرانی

داشتن ذره ای ( فقط ذره ای ) انصاف ، بد نیست. من بجای درخواست کوری چشم موافقان دولت نهم ، از خداوند متعال درخواست چشمانی بیناتر از اکنون برای این هموطنان گرامی دارم. صف بندیهای سیاسی نباید باعث شود ما اینگونه در برابر شنیدن سخنی دیگرگون ، برآشفته شویم و همه را از دم تیغ بگذرانیم

علیرضا مهرانی

و اما در مورد احکام شرعی. آنچه که مورد انتقاد است ، خود احکام شرعی نیست ، بلکه شیوه ی غلط آموزش دین و احکام دینی به کودکان و نوجوانان است. فرزند من 12 سال دارد و هنوز به سن تکلیف نرسیده است. بجای اینکه در مدارس ما آرام آرام ذهن بچه ها را با اصول دین آشنا کنند ، در بسیاری موارد ابتدا میروند سراغ فروع دین ( و در مثالی که گفتم سراغ مستحبات ). اگر اندکی ژرف اندیش باشید خواهید دید که با این روش ، ما بجای داشتن افرادی که با تعقل به اسلام گرویده اند ، در آینده طوطیانی خواهیم داشت که با پیدا کردن عادتی جدید ، عدت قبلی خود (‌انجام بدون تفکر احکام عبادی ) را ترک خواهند کرد

علیرضا مهرانی

نیک میدانید که برخی از احکام ، تعبدی بوده و دلیلی برای انجام آن وجود ندارد ( مثل همین غسل مستحبی روز جمعه ) . کسی میتواند پایبند به اینگونه احکام باشد که اول در پذیرش اصول دین با فکر و اندیشه به پیش رفته باشد. وقتی این پایه های اصلی دین را محکم بنا کردیم ، آنگاه پرداختن به مستحبات اینچنینی را نیز با این تفکر منطقی که " چون خدای متعال ما را اینگونه خواسته پس اتلاش میکنیم اینگونه باشیم " ، انجام خواهیم داد. میبینید که چقدر ساده و سریع قضاوت میکنید؟

علیرضا مهرانی

اما اینکه میفرمایید چشم و گوش بسته و فاقد بصیرت هستم. ظاهرا" این بداشت را از همین یکی دو یادداشت اخیر بنده بدست آورده اید. اگر فرصت داشتید و دوباره به این کلبه درویشی مراجعه کردید ، مطالب قبل از آن را هم ببینید و آنگاه پاسخ دهید که آیا این فقدان بصیرت فقط بخاطر عدم همراهی با تفکر جنابعالی در حمایت از انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد است؟ اگر پاسخ مثبت باشد ، تمایلی برای بحث سیاسی با جنابعالی ندارم ولی اگر پاسخ منفی بود ، به بنده منت بگذارید و از ارشادات خود بهره مندم فرمایید با تشکر و اعرض احترام