یادداشت 14 آذر 89

موقع ظهر هم با وزش باد ، برگهای زرد درختا که در سالای گذشته تا این موقع از سال دیگه اثری از اونا دیده نمیشد ، رو زمین ریختن و منظره ای دیرهنگام از پاییز رو هویدا کردند. همین اندک نسیم باعث شد تا آلودگی هوای اصفهان به مقدار زیادی کاهش پیدا کنه ، هر چند که هنوز شرایط به وضع مطلوب نرسیده.

 

تا حدود ساعت 16 جلسه بودم و وقتی به خونه برگشتم ، مشغول کاشت بنفشه شدم. امسال قدری دیر اقدام کردم اما گلهای خوبی بدستم رسید. یه وارتیه ترکیبی جدید هم گرفتم که ترکیبی از رنگ زرد و بنفش سیر است. بسیار زیباست. امیدوارم نتیجه ی خوبی در بهار بدست بیاد. بخش از کار گلکاری برای روزهای دیگه باقی موند چون باید برای تمرین بولدرینگ میرفتم. تمرین دیشبم فوق العاده بود. نزدیک به 1 ساعت یه ریز کار کردم. مربی هم که تشریف آوردند و کارم رو دیدن گفتند معلومه که خیلی سرحالی. فشار تمرینات دیشب زیاد بود و مربی نگران کنده شدن پوست کف دستام. اما تمرین مداوم باعث شده تا تاولهای قدیمی تبدیل به پینه های محکمی بشه و دیگه به این راحتی پوستم کنده نشه!

بلافاصله بعد از تمرین به سراغ یکی از آکواریوم فروشیهای آب شور رفتم. بنا بود سنگ زنده ( Live Rock ) بیاره. استفاده از این سنگ جزو ضروریات آکوارم آب شور است و من باید مقداری دیگه از این سنگ رو تهیه کنم. با تجربه ی قبلی که بدست آورده بودم ، سنگها رو با دقت بررسی کردم. مشورتی هم از حسین آقا گرفتم. دنبال سنگی میگشتم که مراحل تصفیه رو سپری کرده باشه و وجود جانوران مختلف در داخل سنگ ، حکایت از سالم بودنش داشته باشه. فروشنده براش جالب بود که کلی وقت میذارم و با دقت و وسواس دونه دونه سنگها رو برانداز میکنم. دست آخر ، از خرید منصرف شدم. بنا دارم 48 ساعت دیگه مجددا" به این فروشگاه مراجعه کنم. اگه تا اون موقع سنگها رو نفروخته باشه ، میشه بهتر تشخیص داد که سنگهای خوبی هستند یا نه.

 

از روزی که متولیان سریال مختارنامه اصرار کرده بودند که صورت هنرپیشه ای که نقش حضرت ابوالفضل علیه السلام رو بازی خواهد کرد نشون میدن ، دلم پر آشوب بود. من از تعزیه خوندن هم خوشم نمیاد. دوست ندارم هر روز یکی رو در نقش دلبرم ببینم......خودم سر تا پا عیبم ، اما دوست دارم مهر این خاندان توی دلم بمونه. دست خودم نیست ؛ دل دیگه.....

امروز خبری رو در سایت تابناک خوندم که میگفت چهره ی بازیگر این نقش به نمایش در نخواهد اومد. خوشحال شدم اما برام جالب بود که چطور به یکباره تغییر موضع دادند. وقتی خبرهای دیگه ی این سایت رو مرور کردم ، به گزارشی رسیدم که حاوی سخنرانی حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی بود. این سخنان تذکراتی در باب برپایی مراسم عزاداری سالار شهیدان ، مقام رفیع سید الشهداء علیه السلام ، توجه به واجبات و محرمات در برپایی مراسم محرم و هشدار شدیدالحن در باره به تصویر کشیدن چهره ی قمر بنی هاشم علیه السلام در سریال مختارنامه بود. متن بیانات معظم له رو میتونید در نشونی زیر ببینید :

 

http://www.tabnak.ir/fa/news/134126/بیانات-مهم-آیةالله-العظمی-وحید-درآغاز-محرم

 

/ 0 نظر / 4 بازدید