تیشه به ریشه

در مورد رفتار و گفتار آقای احمدی نژاد در مناظره ی با آقای موسوی چه میشود گفت ؟

 

شاید مناسبترین پاسخ " تیشه به ریشه " باشد.

 

در شب مناظره ی آقایان رضایی و کروبی ، مجری برنامه از دو طرف خواست انتقاد از کسانی را که در جلسه حضور ندارند مطرح نکنند ( مقصود دولت نهم و شخص آقای احمدی نژاد بود ). اما امشب آقای احمدی نژاد در رفتاری غیر اصولی و از سر عجز ، بجای نقد برنامه های آقای موسوی ، در جلوی دید دهها میلیون نفر از ایرانیان ، یک طرفه به قاضی رفت و هجو نامه ای بر علیه برخی افراد برجسته ی این نظام قرائت کرد. ایشان با بی ادبی و کنایه به آقای موسوی میگوید پرونده یک خانم اینجا است و بعد پرونده خانم دکتر زهرا رهنورد ( همسر آقای موسوی ) را جلوی او میگیرد.

 

تا امروز اعتقاد داشتم آقای احمدی نژاد فرد متدین و سالمی است که تنها نقطه ضعفش نداشتن تدبیر صحیح برای اداره ی کشور است اما با دیدن رفتار امشب ایشان ، باید عقیده ام را اصلاح کنم چون هیچ فرد متدین و سالمی برای پیروزی در انتخابات اینگونه که ایشان عمل کرد ، عمل نمیکند. فرض کنیم تمام حرفها و تهمتهای ایشان به آقایان خاتمی ، هاشمی ، ناطق نوری ، صفائی فراهانی و خانواده های ایشان صحیح باشد. در کدام محکمه این افراد محاکمه و محکوم شده اند که امشب آقای رئیس جمهور از آنان در حضور ملت اسم میبرد؟ کدام اختیار قانونی چنین اجازه ای را به رئیس جمهور میدهد؟ مگر قوه ی قضائیه دو روز پیش اعلام نکرد که اعلام اسامی مفسدین اقتصادی فقط پس از اثبات مجرمیت و صرفا" از طریق این قوه انجام میشود؟ مگر مقام معظم رهبری مد ظله العالی در تیر ماه سال 84 و پس از انتخاب آقای احمدی نژاد ، اعلام نفرمودند که تبلیغات منفی که بر علیه برخی افراد و بخصوص آقای هاشمی در صورتی که نخواسته بوده انجام فعل حرام و در صورت عدمی بودن قابل تعقیب قضایی است؟

 

در شب سالگرد رحلت امام راحل آقای احمدی نژاد تیشه به ریشه ی نظام زد. اتهام هایش چه درست باشد و چه غلط ، آنکه در این بین بیشترین ضرر متوجه او شد، نظام جمهوری اسلامی است. خواندن نظرات افراد مختلف که در سایتهای خبرگزاریهای غربی منتشر شده و سیل آسا ادامه دارد ، دلیل این مدعا است.

 

با اینکه مناظره ی امشب برنده ای بنام موسوی داشت ، اما از نظر روحی پریشانم..... هنوز باورم نمیشود که چگونه عالیترین مقام اجرایی کشور میتواند اینگونه چشم ببندد و حرف بزند؟

/ 3 نظر / 2 بازدید
زینب

می گویند تقوا از تخصص لازم تر است می پذیرم اما می گویم آن کس که تخصصی ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست. شهید چمران فکر می کنم انتخابتون کاملا درسته.

رحمتی

با سلام درست است که دکتر احمدی نژاد رفتار و سخنان خوبی نداشتند.اما مهندس موسوی هم اصلا خوب عمل نکردند.مهندس فقط نشست و شنید و شنید و هیچ نگفت.لااقل انچه باید میگفت نگفت. و انچه که گفت را خوب نگفت.از مهندس خیلی بیشتر از اینها انتظار داشتم.دوست داشتم وقتی احمدی نژاد به لفظ دکتر خاتمی حمله میکرد موسوی از دکترای افتخاری دانشگاه تهران که در پایان دوره8ساله به او داده شد سخن میگفت.باید همان موقع که داد ازادی بیان و مطبوعات سر میداد از او درباره افتاب فردا و بقیه میپرسید.چرا وقتی مدرک همسر موسوی را بالا گرفته و به ان توهین میکرد مهندس حرفی از روسای فامیلی احمدی نژاد نزد...چرا از تراول های 50تومانی...از بلیط استخر با تخفیف95%در ساعت سخنرانی خودش...از فعالیت های هسته ای ایران در زمان خاتمی...و از صدها مورد دیگر هیچ سخن نگفت... چرا به جای اینکه او پرسنده باشد نشست تا رییس جمهور از او بپرسد؟؟... در هر صورت از نظر مردم دکتر احمدی نژاد برنده بی چون و چرای مناظره بود...

رحمتی

هر چند با تبلیغاتی که از قبل برای این مناظره شده بود نباید هم جز این انتظار میداشتیم.... امیدوارم امشب شیخ اصلاحات(که زبان برنده تری دارد) هم امید ما را ناامید نکند.