چند عکس جديد

در دو هفته اخیر ، تمرین عکاسی با این دوربین جدید رو ادامه دادم. نتایج و تجربیات خوبی بدست آوردم. فعلا" منتظر عکاسی از اولین هلال ماه با این دوربین هستم. ظرافت زیاد این دوربین باعث شده در کار با اون خیلی جانب احتیاط رو رعایت کنم. در بین این عکسهای جدید ، عکسی که از خودم و با پس زمینه صور فلکی عقرب و قوس گرفتم و همینطور عکس مربوط به رعد و برق برام جذابتر بود.

/ 6 نظر / 3 بازدید
محمد

سلام آقاي مهراني عكسي كه از خودتون با پس زمينه صورت قلكي عقرب گرفته بوديد بسيار جالبه . لطفا بفرماييد آيا قابليت دوربين باعث شده تا پايين تصوير شما اينجورب بشه يا اينكه تصويد دستكاري شده ؟

عليرضا مهرانی

سلام محمد. برای گرفتن اين عکس ، يکی از همراهانم در کادر قرار گرفت تا فوکوس دوربين تنظيم بشه. بعد شاتر زمانی رو فعال کردم و رفتم در جای ايشون توی کادر ايستادم. برای گرفتن اين عکس از فلاش استفاده کردم و بعد از فلاش زدن ، از کادر خارج شدم تا نوردهی به مدت ۳۰ ثانيه انجام بشه. بزرگ بودن حفاظ پلاستيکی لنز باعث شده که نور فلاش به بخشی از بدن من نخوره. اين عکس اصلا دستکاری نشده و تک فريم است.

عليرضا مهرانی

نکته ای که بايد بهش توجه کنيد اينه که من در محلی کاملا تاريک اين عکس رو گرفتم ( مناطق روستايی غرب استان اصفهان ) و برای همين خروجم از کادر ( عليرغم باز بودن شاتر ) روی عکس تاثير نگذاشته. اين اولين تجربه ام در اين مدل عکس گرفتن بود. اميدوارم در آينده عکسهای مناسبتری از تلفيق يه مدل با آسمان شب بگيرم ، البته با يکبار نوردهی. من خيلی از عکسهايی که با چند بار نوردهی و يا با استفاده از نرم افزار ترکيب ميشند ، خوشم نمياد. قبول دارم که سليقه ها متفاوته ولی من ، يکبار نوردهی رو ترجيح ميدم.

ايمان زمانی

سلام جناب مهرانی اين چند روز ما نبوديم چه خبر ايی بوده ها ..... اين عکسه هم که ديگه شاهکاره .... رعد و برق رو هم که ديگه نگو.... منظر عکس های بسیار زیبای بعدی هستیم

maryam

az motale eie matalebe blogetun kheili lezat mibaram va hamintor az didane ax haie besyar besyar zibatun khaste nabashid.

عليرضا مهرانی

سلام به مريم. ممنون از ابراز لطف شما. موفق باشيد