از همه جا

دیشب بدنبال تصنیف زیبایی میگشتم که متنش رو در مطلب سوم دی آورده بودم. با مقداری جستجو پیداش کردم و چند بار ( سی چهل دفعه ) اون رو گوش دادم. میخوام قسمتی از این تصنیف رو با صدای اصلی به کلیپ مهر و ماه اضافه کنم و برای اینکار نیاز به چند عکس جدید دارم ؛ عکسهایی با فرم و مفهومی خاص. اگر شرایط جوی مناسب باشه این عکسها رو در هفته های آتی خواهم گرفت.

 

سالها پیش ( اوایل دهه شصت ) دوستی داشتم به نام علی. در شب عید غدیر خم با هم پیمان برادری بستیم. دست همدیگه رو گرفتیم و هر کدوم به اون یکی گفتیم همیشه برادرت هستم ، همیشه برادرم بمان. با اینکه بیش از 25 سال از اون موقع گذشته ، اما هنوز هم خاطره ی گرمای دستان علی در ذهنم زنده و حاضر است. در اون دوران ، بهترین زمانهای من ، اوقانی بود که با علی بودم و یا نامه هایی رو که از جبهه برام میفرستاد می خوندم. بازی سرنوشت اما حکایتی دیگر برای ما رقم زد و با مهاجرت من به اصفهان ، بین ما فاصله افتاد بطوریکه چندین سال از هم بی خبر بودیم. در مراسم خاکسپاری مرحوم پدرم ، علی رو دوباره دیدم. ساعاتی رو با هم حرف زدیم ؛ مثل گذشته...... پنج دی ماه ، سالروز تولد علی است. دیشب شماره ی موبایلش رو از طریق دوستان گیر آوردم و یه SMS تبریک براش فرستادم. توی این پیام ، یه بار دیگه " برادرم علی " خطابش کردم. چند دقیقه ی بعد تماس گرفت...... اگه عمری باشه در دهه محرم به تهران خواهم رفت. فرصتی که باعث میشه یه بار دیگه در جمع دوستان دهه ی شصت حاضر بشم.

 

در مسافرت اخیرم به تهران ، مریضیم یه کم تشدید شد. فکر میکنم سرمای صبح چهارشنبه در فرودگاه تهران باعث اینکار شده باشه. توی روزهای آتی هم بخاطر انجام چند رصد و عکاسی ، ناچارم در محیطهای سرد حاضر بشم. برای همین از امروز خوردن آنتی بیوتیک رو شروع کردم تا انشاءالله مشکلی پیش نیاد.

 

جمعه ششم دی ماه با رویت آخرین هلال صبحگاهی ذیحجه ، پرونده ی هلالهای سال 1429 هجری قمری بسته خواهد شد. در اصفهان هلال ماه در ساعت 06:13 صبح با فاز 1.87درصد و ضخامت 0.51 دقیقه قوسی طلوع خواهد کرد. در زمان طلوع ماه ، خورشید حدود 10.5 درجه زیر افق قرار دارد. جدائی زاویه ای این هلال در زمان طلوع 15.064 درجه است و با خورشید 11.587 درجه اختلاف سمت دارد. انشاءالله برای عکاسی از این هلال به کنار زاینده رود خواهم رفت.

/ 0 نظر / 4 بازدید