یادداشت 8 آذر 1397 - یک تمرین ، یک تجربه

عکاسی کمک زیادی به من کرده تا دیده وسیعتری نسبت به اطرافم داشته باشم. در اکثر موارد شیوه عکاسی من ، توجه به جزئیات و عناصری است که دیگران یا اصلا" اون رو نمیبینند و یا نسبت به اونها بی توجه هستند و بسادگی از کنارشون میگذرند. 


این شیوه ی عکاسی من ، در استفاده ی زیاد و مکرر از حالتهای تله و ماکرو خودش رو نشون میده در حالیکه خیلی از کسانی که عکاسی رو مثل بنده بصورت غیر حرفه ای دنبال میکنند به ثبت مناظر با میدان دید وسیع و استفاده از لنز واید علاقه بیشتری نشون میدن. همچنین در عکاسی ، از کادرهای خلوت که بر یک موضوع خاص تکیه ی ویژه داره و سعی میکنه عناصر معدود حاضر در کادر رو در خدمت اون تک موضوع قرار بده بیشتر استفاده میکنم.


همه ی اینها به من کمک میکنه تا در زندگی شخصی ، اجتماعی و اداری هم توجه بیشتر و بیشتری به جزئیات داشته باشم و بتونم بر روی موضوعی معین (و خیلی مواقع نه چندان بزرگ) تمرکز و تمام عناصر معدود در اختیارم رو برای پرداختن به اون موضوع بسیج کنم. البته موضوعاتی که به اونها میپردازم شاید هر یک به تنهایی کوچک و منفرد به نظر برسند اما در واقع هر یک از اونها قطعه ای از یک پازل هستند که در نهایت هدفی بزرگ و مهم رو به ثمر خواهند رسوند.


با این روش که صد البته اجرای اون نیاز به تجربه و شناخت دقیق از تمام عناصر درگیر در موضوعات و اهداف مختلف داره خیلی مواقع تونستم اونچه رو که در ذهن دارم ، پیاده کنم.


و لله الحمد

/ 0 نظر / 25 بازدید