یادداشت 7 آذر 1397

با اینکه بارندگی شدید اوایل هفته و سرما باعث ریزش بیش از پیش برگ درختان شده اما هنوز هم میشه شکوه پاییز رو دید. اگه عمری باشه بامداد جمعه برای گرفتن عکسهای پاییزی اقدام میکنم و چرخی در مناطق مختلف شهر میزنم ؛ البته نه با دوچرخه!!


یکی دو روز قبل تقویم سال 1398 رو از سایت شورای مرکز تقویم موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران دریافت و وضعیت آغاز ماههای قمری رو در این تقویم بررسی کردم. 29 روز شدن ماه شعبان در تقویم سال آینده در خور توجه بود. معیارهای مختلف رویت پذیری هلال در مورد امکان رویت و یا عدم رویت هلال ماه رمضان با چشم مسلح در شامگاه 29 شعبان اتفاق نظر ندارند. فارغ از موضوع رکوردهای حدی بدست اومده ، رویت چنین هلالی نیازمند شرایط مناسب آب و هوایی است. هر چند از نظر نجومی ، این پارامتر رو نباید در رویت پذیری هلال دخالت داد اما در مورد هلال ماه بسیار حساسی همچون اول رمضان و اول شوال و از نظر مذهبی ، همین پارامتر (شرایط جوی) میتونه باعث تکرار یوم الشک دیگه ای بشه. انشاءالله سر وقتش در مورد هلال رمضان سال آینده مطالبی رو خواهم نوشت.


اگه در مورد تصمیمی که چندی قبل گرفتم ذره ای تردید وجود داشت ، دیروز دیگه یقین حاصل شد تصمیمم 100% درست بوده. زاویه ای که ایجاد شده بیشتر از اون چیزی است که تصور میکردم.

 

همونطور که به قول وزیر امور خارجه کشورمون امریکائیها به تحریم معتاد شده اند ، برخی مسئولین و دستگاههای اجرائی داخل کشور هم معتاد این شده اند که با مردم مثل گدایان (بل هم اضل) رفتار کنند. نمونه اش همین سهام به اصطلاح عدالت. سهام من درآوردی عدالت ، سهامی است که:

معلوم نیست متعلق به کدام شرکت است و ارزش روز اون چقدره

دارنده ی این سهام پولی برای بدست آوردن اون پرداخت نکرده

دارنده ی سهام حق خرید و فروش سهامش رو نداره

نحوه محاسبه سود و زیان شرکتهایی که مثلا" سهامشون در زیر مجموعه سهام به اصطلاح عدالت است مشخص نیست

سهام داران نقشی در تصویب صورتهای مالی ندارند

زمان توزیع سود این سهام مغایر قانون تجارت است

به دارنده ی سهام به اصطلاح عدالت فرصت زمانی میدن که اطلاعات شخصی خودش رو کامل کنه و بعد دیگه این فرصت از وی گرفته میشه و سودی رو که خودشون محاسبه کردند رو هم از این دسته سهامداران دریغ میکنند

 

خدا وکیلی کسی با گدا هم اینطور برخورد میکنه؟ همه ی این دنگ و فنگها برای چقدر سود است؟ تقریبا" 6000 تومان در ماه یا 200 تومان در روز!!! امروز کسی روش میشه به یه فقیر و مستمند یه سکه ی 200 تومنی بده؟!!

بله ؛ برخی مسئولین با مردم مثل گدایان برخورد میکنند تا سطح انتظار مردم از اونها پایین و پایینتر بره و کسی به این فکر نیفته که آخه برا چی یه چنین فرد نالایقی در این سمت قرار داده شده و اختیار برخی امور مردم رو به او دادند؟!!

/ 0 نظر / 32 بازدید