یادداشت 28 بهمن 1396 - این روزها

روز گذشته فرصت مناسبی برای رویت هلال ماه با ابزار فراهم شده بود اما تقدیر بر این بود که بدلیل ابری بودن آسمون ، هیچگونه امکانی برای رویت نباشه و برای همین اقدامی برای رصد انجام ندادم.


البته دیروز بیکار نبودم و از حدود ساعت 10 صبح تا 8.5 شب به همراه فرزندم و دوست ارجمندم جناب آقای میر ، کار تکمیل اسکلت گلخونه و پوشش سقف پلاستیکی اون رو به اتمام رسوندیم ؛ یعنی نفله شدم آقو!!


کلی کار نجاری و کارگری کردییییییییییییییییییییییییییییییییییییم تا بلاخره این بخش به اتمام رسید. یواش یواش داره شکل و حالت نهایی خودش رو پیدا میکنه. ترجیح میدم تا پایان این پروژه عکسی از اون رو به نمایش بذارم. میخوام سوپرایز کنم!!


برای نصب اولیه ی پوشش سقف از منگنه استفاده کردیم. اما منگنه حالت موقت داره و باید خیلی زود بخشهای منگنه خورده رو یا چوب پوشش میدادیم تا دیگه خیالمون از بابت وزش باد و احتمال پاره شدن پلاستیک راحت بشه ؛ اما پیچهامون تموم شده بود و عصر جمعه امکان نداشت اون رو فراهم کنیم. ضمن اینکه ، به واقع حسابی خسته شده بودیم.


امروز خریدهای مربوطه رو انجام دادم. وقتی نزدیکای خونه رسیدم متوجه شدم شدت باد داره زیاد و زیادتر میشه. این خطر وجود داشت که کل پلاستیک سقف یکجا کنده بشه و تمام زحمات روز گذشته بر باد بره. خونه که رسیدم سریع لباس کار به تن کردم و با فرزندم رفتیم روی پشت بام و خیلی تند ، چوبها رو در محلهای مورد نیاز نصب کردیم. خیلی بخیر گذشت. فقط بخش بسیار کوچکی از منگنه ها بخاطر باد آسیب دیده بود که اون هم به سادگی ترمیم و درست شد. خدا رو شکر


حالا طی چند روز آینده به مرور کار نصب پلاستیک دیواره ها رو انجام خواهم داد. اگه عمری باقی باشه احتمالا" تا پایان سال بتدریج کارهای باقیمونده به اتمام میرسه.


خوب ؛ امروز 30 جمادی الاولی بود و پارامترهای حدی هلال خیلی قوی. حدود ساعت 18 به محل بوستان شهدای گمنام درچه رفتیم. دقایقی از غروب خورشید گذشته بود. پس از ادای احترام به دو شهید بزرگوار و همیشه آشنایی که به این بوستان رنگ و بوی و عطر معنوی بخشیدند ، نگاهی به آسمون انداختیم و خیلی زود هلال رو با چشم مشاهده کردیم. به تدریج دوستان گرامی (آقای ونهری و دختر گرامی ایشون ، آقای درخشانی ، آقای تقی زاده و همسر گرامی ایشون ، آقای کاظمی و همسر و عروس گرامی ایشون) به ما ملحق شدند و دقایقی رو به رصد هلال و گفتگو اختصاص دادیم.

/ 0 نظر / 96 بازدید