یادداشت 23 بهمن 1396

بعضی وقتا که به فضای شبکه تلگرام وارد میشم ، با صبر و حوصله به عکسهایی که دوستان و مخاطبینم برای پروفایلشون انتخاب کردند نگاه میکنم ؛ یکی یکی و خیلی با دقت.


بعضی وقتا تمام عکسهای پروفایل یک نفر رو میبینم. برام اهمیت داره که یه نفر خودش رو چه جوری معرفی میکنه. عکس پروفایل ، به گونه ای میتونه تفکرات درونی یه نفر رو تا حدی نشون بده. البته ساختگی بودن بعضی از عکسها هم خیلی واضحه و با دیدن این عکسها ، حس خوبی به من دست نمیده و تصور میکنم نوعی عوام فریبی در کار است.


خیلی طبیعیه که عده ای از عکس خودشون در پروفایلشون استفاده کنند اما اینکه چه عکسی رو انتخاب میکنند تا حدی نشون دهنده ی روحیات درونی و تفکرات شخصی اونهاست ؛ که صد البته تمام این انتخابها برام قابل احترامه حتی اگه نظر دیگری در مورد چگونگی استفاده از عکس شخصی داشته باشم.


برخی دیگه هم از انواع و اقسام عکس ، نوشته ، نقاشی، طراحی ، کارتون و.... برای پروفایل استفاده میکنند که هم علائق اونها رو نشون میده و هم دغدغه های ذهنیشون رو.


معدود کسانی هم هستند که عکس پروفایلشون رو غیر فعال نگه داشتند. در مورد روحیات اینها نمیشه هیچ برداشتی کرد مگر اینکه اونها رو بشناسیم و همین شناخت برامون روشن کنه احتمالا" به چه دلیل این مدلی عمل میکنند.


به هر صورت ، یه عکس ساده از اونجایی که بر اساس یه انتخاب برگزیده شده میتونه برداشتهایی رو در مورد کسی که اون رو انتخاب کرده بدست بده. ولی باید به این اصل بسیار بسیار مهم هم توجه کرد که برداشتها ، نباید و نباید و نباید به قضاوت ختم بشه.

/ 0 نظر / 54 بازدید