سجده بر ماه

بامداد امروز برای رصد آخرین هلال صبحگاهی ذیقعده 1429 اقدام کردم. سحرگاه دیروز که برای خرید نون از خونه خارج شدم ، هلال باریک ماه رو بر فراز کوه صفه ( که تقریبا" در سمت شرق منزل ما قرار داره ) مشاهده کردم. ارتفاع ماه به اندازه ای بود که میدونستم در بامداد چهارشنبه ، لازم نیست برای رصد هلال از خونه بزنم بیرون و میتونم برم روی پشت بوم و هلال رو ببینم.

 

 

بر حسب عادت این روزها ، ساعت 04:40 بامداد از خواب بیدار شدم. چند وقتی میشه که شبها زودتر میخوابم و برای همین صبح خیلی زود هم بدون تنظیم زنگ ساعت ، بیدارم میشم. حدود ساعت 05:45 رفتم روی پشت بوم و سه پایه و دوربین رو برای عکاسی آماده کردم. شرایط جوی هم از همه نظر عالی بود.

 

 

ساعت 06:08 هلال ماه بلاخره از پشت کوه بالا اومد. چند تا عکس گرفتم و چون باید برای رفتن به اداره آماده میشدم ، برگشتم پایین. عکسها رو مرور کردم دیدم پستی و بلندیهای کوه صفه در جایی که هلال حضور داشته بصورتیه که اگر عکس رو بچرخونیم ، شبیه نیمرخ یه آدم میشه. اسم این عکس چرخیده رو گذاشتم " سجده بر ماه "

 

 

 

ههههههههی..... کاش من جای این نیمرخه بودم............

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 9 بازدید
oMega2B

بی نظیر.

رستمی

سلام عکس و تفسیر بسیار زیباییه. ممنون از این ذوق هنری و ادبیتون کوههای تفت هم از این نماها زیاد داره من بارها فکر کردم روی کوه ها مجسمه های مرده خوابیده قرار گرفته اند! برام این مسئله خیلی عجیبه. به هر حال موفق باشید.