یادداشت 22 دی 89

چندی پیش دوباره همین موضوع رو تکرار کردند اما اینبار روش دیگری به انتشار اونها پیشنهاد کردند. دیروز تعدادی از عکسهام رو براشون فرستادم. در نگاه اول همه رو پذیرفتند. شاید خیلی از این عکسها قبل از اینکه در داخل کشور در معرض دید قرار بگیرند در یه گوشه ی دیگه ی دنیا معرف نام ایران و ایرانی باشند.

 

بازی تیمهای ملی ایران و عراق رو از نیمه ی دوم تماشا کردم. مثل همیشه ، بازی گروهی تیم ما تعریفی نداره و فقط خلاقیتهای فردی است که به دادمون میرسه. تیم عراق رو به مراتب هماهنگتر از تیم خودمون دیدم. عماد محمد رضا بازیکن سابق سپاهان اصفهان که الان با تیم شاهین بوشهر قرارداد داره یه خورده ملاحظه کاری کرد و در یکی دو صحنه ی مشکوک!! بجای اینکه خودش به سمت دروازه ی ما شلیک کنه ، توپ رو پاس داد که الحمدلله بخیر گذشت. شاید عماد رضا فکر کرده بود اگر به تیم ملی ما گل بزنه ، وقتی برگرده ایران ، فوتبال دوستان متعصب براش دردسر درست میکنند. بازی در اواخر کار کمی رنگ خشونت هم گرفت اما بخیر گذشت و درگیری لفظی بازیکنان با پا درمیونی نکونام و عماد رضا ، زود حل میشد. خوب ؛ قدم اول رو با پیروزی برداشتیم. انشاءالله که بقیه اش هم همینطور باشه. هر چند که معتقدم فوتبال ما از ریشه دچار مشکل است هم در زمینه مدیریت ، هم بازی گروهی و هم تاکتیک.

 

مدتها است که مرتب ایمیلهایی برام ارسال میشد که در مورد جدیدترین طنز مهران مدیری تبلیغ میکردند. موضوع این طنز مسخره کردن تلویزیونهای سیاسی است که بر نظام جمهوری اسلامی ایران در کشورهای غربی ( بخصوص امریکا ) فعالیت میکنند. دیشب این طنز حدود 50 دقیقه ای رو دیدم. با اینکه در این برنامه ، مجریان این شبکه های سیاسی رو بخوبی شبیه سازی کرده اند و در برخی بخشها ، بازیگران ( که همون بازیگران همیشگی سریالهای طنز مهران مدیری هستند ) نکات ظریف و جالبی رو در قالب طنز بیان میکنند اما در کل ، ادبیات بکار گرفته شده در این برنامه رو نپسندیدم.

میدونم که خیلی از الفاظ زشتی که در این طنز بکار رفته ، عینا" در همون شبکه های به اصطلاح سیاسی گفته میشه. میدونم که فساد و بی بند و باری ، بخشی جدا نشدنی از زندگی برخی مجریان جلف شبکه های سیاسی اونطرف آب است ، اما به نظرم شأن جناب آقای مدیری بالاتر از اون است که حتی برای به طنز کشیدن عده ای فاسد که سرتا پاشون دو ریال هم ارزش نداره ، از همون واژگان برای مسخره کردن این گروه شیاد استفاده کنه.

 

برخی اخبار سیاسی این روزها دست کمی از طنزهای مهران مدیری نداره. اونها رو میخونم و میخندم. روزگار عجب هنری داره و چه بازیها که نمیکنه!

 

تمرینات بولدرینگ رو دوباره شروع کردم. دو جلسه است که به تنهایی کار میکنم. همنطور که پیش بینی کرده بودم ، بخاطر وقفه ی یک ماهه ، عضلات دستم در فرم مطلوب نیستند. یکی دوهفته طول میکشه که دوباره به وضع سابق برگردم. الان تمریناتم رو در همون جایی انجام میدم که برای اولین بار با بولدرینگ آشنا شدم. با اینکه نسبت به قبل کمی افت کردم اما توی همین دو جلسه متوجه شدم که نسبت به اولین باری که اینجا تمرین کرده بودم چقدر رشد کردم و تکنیکی شدم ؛ عینک جوان شدم اساسی مژه

/ 2 نظر / 2 بازدید

با آرزوی توفیق روز افزون

محمود بهرامي

سلام جناب آقاي مهندس از اين كه افتخار تمرين كوه نوردي را با شما داشتم خيلي خوشحالم اميد وارم بتونم دوباره برسم محضرتون ومثل قبل از فضايلتون استفاده كنم اگه لطف كنيد ساعت دقيق و زمان كلاس سخره نوردي را بگين تا منم بتونم از اون كلاس استفاده كنم البته درصورت امكان پيشاپيش تشكر ميكنم