اولین برف زمستانی اصفهان

از دیروز منتظر بارش برف بودم اما وضعیت آسمون هیچ نشونی از برف و بارون نداشت. دیروز در کوه صفه ، باد ، یه نموره برف رو در آسمانی صاف ، به روی کوه آورد اما چند لحظه بعد اثری از این برف – که معلوم نبود برفه یا گرده ی گیاهان – نبود. صبح امروز که از خواب بیدار شدم دیدم حیاط خونه سفید پوش شده. بعد از صبحونه ، با اعضای خونواده رفتیم بیرون. بارش اولین برف زمستانی در اصفهان ، همه ی مردم رو خوشحال کرده بود و این جماعت برف ندیده ، هر جا که برف نشسته بود ، مشغول شادمانی و بازی و آدم برفی ساختن و این چیزا شده بودند. ما هم با تله کابین رفتیم بالای کوه. برای اولین بار در طی این مدت ، برای استفاده از تله کابین ، یه 20 دقیقه ای توی صف ایستادیم. معمولا" در این وقت از سال کسی از این وسیله استفاده نمیکنه. روزهای بین هفته تعداد مسافرین تله کابین ممکنه به 100 نفر در روز هم نرسه. اما امروز فرق میکرد.

 

 

 

 

 

وقتی رفتیم بالا ، باد بسیار سردی وزیدن گرفت. وسایل و پوشاک مخصوص این سرما رو به همراه نداشتیم برای همین بچه ها خیلی زود سردشون شد و اصرار داشتند که سریعا" برگردیم. من اما دوست داشتم بیشتر اونجا بمونم ولی خوب ، حرف حرفه بچه هاست. چند تا عکس گرفتم و برگشتیم. دیدن قله ی صفه که در ابر فرو رفته بود وسوسه ام میکرد تا بعد از ظهر بیام و برم قله ، اما با تغییر شرایط جوی ، از اینکار منصرف شدم.

 

 

 

 

 

امروز بنا شد توی خونه یه غذای ممنوعه بخوریم ؛ پیتزا. خیلی وقته که دیگه سراغ سوسیس و کالباس و نوشابه نمیریم چون میدونیم ضرر این غذاها از استفاده ش بیشتره. ولی امروز از یه فروشگاه معتبر – که خودش تولید کننده ی این مواد غذایی ممنوعه است – مواد اولیه رو خریدیم و اومدیم خونه. پیتزا درست کردن ، یکی از وظایف خانوادگی منه!! وقتی همه ی مواد آماده شد و خواستم فر رو روشن کنم ، دیدم بخاطر خرابی سنسور حرارتی ، تا دستم رو از روی پیچ گاز برمیدارم ، شعله خاموش میشه. مواد پتیزا هم آماده بود و تنها راه حل ممکن این بود که این پیچ رو به مدت 25 دقیقه با دست فشار بدم و بصورت تخمینی ، با تغییر فشار روی پیچ ، دمای داخل فر رو ثابت نگه دارم! خوشبختانه همه چیز بخوبی پیش رفت و غذای لذیذی هم آماده شد

/ 2 نظر / 67 بازدید
نوشا

عکسهای قشنگی گرفتید ... دلم برای کوه صفه تنگ شد [گل]

ارغوان

درود [گل] عکسها خیلی زیباست ![گل]