احیای نسل پوست ببر مازندران!!!

گورخر ایرانی بدلیل از بین رفتن زیستگاههای طبیعی در حال انقراض نسل است ؛ ایضا" یوزپلنگ ایرانی. اگر گذر شما به پارک ملی کویر افتاده باشه ( برای رفتن به کاروانسرای قصر بهرام ) در گوشه کنار این پارک ملی حیات وحش ( که زیستگاه گونه های منحصر بفرد و در خطر انقراض است ) ترکشهای توپ و خمپاره و قطعات باقیمانده از انواع بمب و موشک رو خواهید دید که بجا مونده از رزمایشهای نظامی است.

حال توی این گیر و دار دو قلاده پلنگ نایاب ایران رو دادیم به روسیه و دو ببر نر و ماده سیبری گرفتیم. پلنگهای داده شده هر دو مشکل داشتند ( یکیشون دستش شکسته بود و دیگری با سم مسموم شده بود ). آخرین اخبار منتشر شده حکایت از اون داره که هر دو پلنگ بهبود پیدا کردند و در یه محوطه ی جنگلی بسیار زیبا در حالت نیمه اسارت نگهداری شده و از اونها با استفاده از دوربینهای مدار بسته مراقبت میکنند.

 

اما سرنوشت دو ببر نگون بخت به خوش اقبالی پلنگها نبود. بنا بود این دو ببر زیبا بصورت موقت چند روزی در باغ وحش تهران نگهداری بشن تا محوطه ی اصلی زندگی اونها در جنگل میانکاله آماده بشه. نداشتن برنامه و بودجه باعث شد که این چند روز تبدیل به چند ماه بشه و ببرهای بدبخت که تا پیش از ورود به ایران شاد و سرحال داشتند زندگی میکردند ، رنج اقامت در قفسهای کوچک رو متحمل شدند. چند روز قبل بلاخره بی تدبیری همیشگی ما نتیجه داد و یکی از دو قلاده ببر جان داد و از شر مصیبتی که ما براش درست کردیم خلاص شد. ببر دوم ( ماده ببر ) هم حال و روز خوشی نداره و شاید او هم عنقریب از پی یار سفر کرده بره.

 

دو قلاده پلنگ نایاب دادیم و احتمالا" فقط دو پوست ببر نصیبمون شده. آخه عزیز من ؛ وقتی برنامه و بودجه و عرضه ی نگهداری از این حیوانات رو ندارین ، مگه بیکارین این بدبختا رو میارین و زجر میدیدن و میکشین؟ اگر خیلی همت دارین همین یوز در حال انقراض رو نجات بدین ؛ احیای نسل ببر مازندران پیش کش!!

 

یه توصیه هم به مسئولین حفاظت محیط زیست دارم. یه موقع نذارین یوزها و گورها و پلنگها و بقیه ی حیوانات در حال انقراض ایران بفهمند چه بر سر دو قلاده پلنگی که به روسیه رفتند اومده. اگه اینها بفهمند اون دو پلنگ چه زندگی و رفاهی برای خودشون دست و پا کردند ، همگی با هم از ایران مهاجرت میکنند. فرار مغزها رو داشتیم ، فرار حیوانات هم بهش اضافه میشه!!!

/ 1 نظر / 7 بازدید

نه آقا! این چه حرفیه شما می زنید. چرا همش می خواهید فضا رو غبار آلود کنید! هدف خدمت رسانیه و بس. حالا شما هی انتقاد های شایسته کنید و بگذارید مسئولین محترم کارشون رو انجام بدن! اصلا شما بله شخص شما در این زمینه چه تخصصی دارید که نظر میدید؟ حتما مسئولین چیز هایی می بینند که شما نمیبینید! حتما می خوان هدفمندی رو برای این حیوانات اجرا کنند از قبل آینده نگری کردن و اومدن تست کنن ببینن نتیجه چی می شه! خدا رو چه دیدی شاید پس فردا خود ما هم مثل این حیوانات زبان بسته ... . نه آقا شما با قصد و غرض قصد تخریب مسئولین رو دارید! وای وای فضا زیادی غبار آلود شد. آی این گونی چیه رویه سر من؟ وااااااااااااااااااااااای. بییییییییییییییییییییییییییییییییییب. [قهقهه از اون دنیا]