بیا در آغوشم

توی هوای سرد پاییز و زمستون ، آسمون شفافتر و زیباتر به چشم میاد. با آغاز پاییز و کم شدن تدریجی ارتفاع خورشید ، در نیمه شبها ، اگه ماه توی آسمون باشه ارتفاع بیشتر و بیشتری پیدا میکنه. ترکیب ارتفاع بلند ماه و شفافیت آسمون ، ترکیبی سحر انگیز و رویایی میشه. برای استفاده از این فضای جادویی  امروز صبح زود رفتم کوه.

 

برای اینکه قبل از طلوع خورشید روی قله باشم ، ساعت 04:15 از خونه زدم بیرون و 15 دقیقه بعد کوهپیماییم رو شروع کردم. هوا کمی به سردی میزد اما ترجیح دادم لباس دیگه ای غیر تک تی شرتی که معمولا" تنم میکنم ، نپوشم و سعی کنم با حرکت مداوم ، بدنم رو گرم نگه دارم. در میونه ی مسیر قله ، ایستادم تا نگاهی به سیارات ناهید ، کیوان و تیر بندازم که زینت دهنده ی افق شرقی بودند. با اینکه 6 روز از ماه بدر میگذره اما نور مهتاب ، عین حالت بدر بود ؛ زیبا و دل انگیز...روی قله و در همون مصلی ایام رمضان ، نماز صبح رو خوندم و منتظر طلوع خورشید شدم.

 

حدود 35 دقیقه تا طلوع مونده بود. باد سردی میوزید. لباس گرم تنم کردم .آروم آروم کوهنوردها پیداشون شد. افق رو به قرمزی گذاشت..... خورشید با ظاهری قرمز رنگ طلوع کرد و دقایقی بعد با گذر از لایه های رطوبت و غبار ، رنگش نارنجی و زرد شد.

 

اون پایین ، از انبوه ماشینهایی که در پارکینگ های صفه پارک کرده بودند میشد فهمید که شهر داره بیدار میشه و مردم گروه گروه میان به کوه. برگشتم. توی مسیر اصلی ، جمعیت زیادی در حال کوهپیمایی بودند.... توی منزل ، با تخم مرغ آب پز همراه با پودر آویشن ناب و درجه ١ (‌که خودم آویشنش رو چیده بودم ) ، عسل ، نون سنگکی که مثل نون لواش نازک و برشته بود و یه لوان چای که عطر هل اون از چند متری حس میشد از خودم پذیرایی کردم

 

با خنک شدن هوا ، بعضی گلها فرصت دوباره ای برای خودنمایی پیدا کردند. شمعدونیهای خونه ما که در تابستون حسابی بی حال شده بودند حالا دوباره برگهای جدید درآوردند و به گل نشستند.

 

 

 

گلهای نیلوفر ، آخرین روزهای عمرشون رو میگذرونند اما هنوز هم طناز و زیبا هستند ؛ اساسی.... اگه بخوام برای این عکس یه اسم انتخاب کنم ، بهش میگم " بیا در آغوشم "

 

 

 

این هم عکسی از یه گل مصنوعی که همینطوری گرفتم ( هر چند که خاطره ی خوشی از اون ندارم )

 

 

 

این عکس رو برای دوست گرامی جناب آقای شفیعی اینجا قرار دادم که امیدوارم ببینه. اگر در گلدونهای سفالی ( قرمز رنگ ) ، ترکیب خاک مناسبی بریزیم و از گلهایی استفاده کنیم که برگهای آویز داشته باشند ( مثل همین گل رعنا زیبا و یا گل آلیستوم {مروارید – گل عسل} و یا گازانیا ) گلدون بسیار زیبایی خواهیم داشت.

 

 

/ 1 نظر / 56 بازدید