Merry Christmas

In this year, my wishes are

Health and success for you and your family

Also

Peace and prosperity for the whole world

Happy New Year & Merry Christmas

Merry_Christmas_shot.jpg

/ 6 نظر / 3 بازدید
منصور

با سلام جناب آقای بوژمهرانی عزيزوبلاگ زيبايی داريد.شاید الان حدود یک ماه بیشتر باشد که می خواهم با شما از این معبر تماس بگیرم ولی متاسفانه شاید بدلیل انکه من از رایانه زیاد اطلاع ندارم و یا اینکه مشکلی در باز شدن قسمت نظرات در پست هایی که قرار میدهیدوجود دارد ودر برخی روز هابروز کرده وباز نمی شوند؛موفق نشده ام. من از بچه های نجوم اديب هستم.عمده رويکرد من در نجوم رصد؛ بررسی وسايل نجومی قديم( که البته بطور دقيق بر روی اصطرلاب کار ميکنم)و بررسی تقويم وگاهشماری است.در دو مورد اول بيشتر مطالعه کرده ام ولی اين دو مورد اخر را بعلاوه ی موضوع بررسی شرايط رويت هلال ومطالعه ی پارامتر های مورد استفاده در بررسی شرايط رويت پذيری هلال را بطور کاملا تئوری ونه عملی شروع کرده ام.خوشبختانه از طریق دوستی موفق به دریافت فرمتpdfتمامی مقالات ارائه شده در سومین همایش رویت هلال و تقویم شدم که از همین جا لازم میدانم به شما به عنوان یکی از داوران برگزاری همایش به خاطر انتخاب درست مقالات تبریک بگویم.مقالات در تمامی سطوح و بعضا" مطالب بسیار مفید برای تازه واردان به این فن بود.

منصور

.بنده اکثر این مقالات و چندی از مقاله هایی که در سایر پایگاه های دیگر قرار داده شده بود را مطالعه کرده ام ولی حس می کنم برای درک بهتر موضوع احتیاج به مطالب بیشتری دارم.به همین علت بدنبال مقالات ارائه شده در دو همایش قبلی هستم.از شما درخواست داشتم تا در صورت امکان اگر از نحوه ی دسترسی به این مقالات اطلاعاتی دارید بنده را نیز در جهت دسترسی به این منابع مطلع کنیدو یا اگر کتاب هایی را در این زمینه یعنی رویت هلال و گاهشماری و تقویم می شناسید به بنده نیز اطلاع دهید. سوال دیگری نیز داشتم در مورد گاهشماری که با توجه به اینکه دیدم در سایت کمان اسمانی در مورد تقویم نیز مطالبی قرار داده اید گفتم شاید در مورد ان بدانید.البته سوال بیشتر تاریخی است تا نجومی.در کتاب برابری تقویم ها وساعت ها مبدا تاریخ اولین دوره ی بزرگ 2820ساله سال 2346 قبل از هجرت مقارن با اولین رصد در رصد خانه نیمروز در عرض33درجه و30 دقیقه ی شمالی امده .

منصور

.این رصد خانه کجا بوده است وهدف از این رصد در ان زمان چه بوده وچرا خیام انرا مبدا تاریخ دوره های بزرگ خود قرار داده و اصلا از کجا اطلاعات خام این رصد را در دسترس داشته؟واینکه خیام بر اساس چه نوع محاسباتی قادر به بدست اوردن چنین دوره ای شده؟البته منظور من نحوه ی تقسیم بندی و ترتیب قرار گرفتن سال ها نیست بلک نحوه و روش رسیدن به ان است. با تشکر از اینکه وقت ارزشمندتان را در اختیار بنده قرار دادید وصد البته با عرض پوزش فراوان که بنده از طریق پست نظرات با شما تماس گرفتم.منتظر پاسخ شما هستم. با ارزوی موفقیت وتوفیق روز افزون منصور شفیعی

محمد رحیمی

سلام کریسمس شما هم مبارک ! عید غدیر هم مبارک باشه زبان دوم هم مبارک باشه !

عليرضا مهرانی

سلام آقای رحيمی. عيد غدير بر شما و تمامی محبين مولا علی هم مبارک باشه. من در اين ايام اصفهان نبودم والا باعث افتخارم بود که مطلبی در مدح مولا بنويسم. ضمنا من همين يه دونه زبون رو هم نصف و نيمه دارم و آخرش ميترسم لال از دنيا برم

عليرضا مهرانی

سلام جناب منصور. از لطف شما ممنونم. مقالات دومين همايش توسط مرکز تحقيقات اسلامی منتشر شده است. شايد نسخه ای از اون رو داشته باشم. اگر اينطور باشه ، بزودی اون رو به مرکز اديب تقديم ميکنم. در باره تقويم و گاهشماری هم بنده تخصصی ندارم. شايد بهتر باشه د راين رابطه با جناب صياد و يا جناب دکتر عبدالهی و يا جناب پرفسور ملک پور تماس بگيريد.