قهر قهر با هم بریم تو کشتی!!!

حتما" تا بحال در فیلمهای مستند ، پرندگانی رو دیدین که اونقدر با سرعت بال میزنن که دوربینهای معمولی قادر به ثبت جزئیات حرکات پرواز اونها نیستند. برای دیدن ظرایف حرکت این پرندگان ، از دوربینهای ویژه ای استفاده میشه که تعداد فریم بر ثانیه ی اونها بسیار بالاست. اگر این فیلمهای ویژه رو با سرعت فیلمهای معمولی پخش کنن ، اونوقت میشه دید که بال زدن این نوع از پرندگان چگونه روی میده.

 

 

چند روز قبل مراسم به اصطلاح آشتی کنان مربی تیم ملی با علی کریمی برگزار شد. در برنامه 90 فیلمی که پخش شد از این قرار بود : نور – صدا – دوربین – حرکت ! علی کریمی دستی به موهاش میکشه و از بین چند نفر عبور میکنه و میاد جایی که قبلا" علی دایی اومده و نشسته. با هم روبوسی میکنند و کنار هم میشینند. علی کریمی به خبرنگار میگه من با دائی مشکلی ندارم. تیمشون نتیجه گرفته و براشون آرزوی موفقیت میکنم و تصمیمم برای عدم حضور در تیم ملی رو قبلاترها گرفته بودم. علی دایی هم میگه من هم با ایشون مشکلی نداشتم و همینطورکه ایشون تصمیم گرفته ، من هم بنا دارم تیمم رو به جام جهانی ببرم.

 

 

دست بر قضا یکی از خبرنگاران برنامه 1+90  ( این 1+ فقط برای اینه که با برنامه 90 اشتباه نشن و زحماتشون رو به نام عادل خان ثبت نکنند ) یواشکی یه دونه از اون دوربینهای فریم بر ثانیه بالا رو با خودش برده بود توی این مراسم و یواشکی از صحنه ی روبوسی علییان ( علی دائی + علی کریمی ) تصویر برداری کرده. تصویر برداری یواشکی هم که این روزها خاطر خواه فراوون داره و از انواع مجالس خصوصی و عمومی و مردانه و زنانه و با پوشش و بی پوشش و مختلط و غیره و غیره ، یواشکی فیلم میگیرن و بعد در سطح ملی توزیع میکنند. کسی هم از کسی نمیپرسه که آخه آدم حسابی فیلم خصوصی مردم رو چرا میگیری ؟ بی مروتها آخه برا چی تفریحتون شده تماشای فیلمهای خصوصی خلق الله؟؟!! بابا ؛ مردم توی زندگی شخصیشون آزادن که هر طور دوست دارن زندگی و رفتار کنن. به من و تو چه که هی دوست داریم سرک بکشیم ببینیم کی ، چیکار کرده و یا میکنه؟؟!!

 

 

بگذریم. وقتی فیلم ویژه ی روبوسی این دو نفر رو با سرعت معمولی نگاه کردیم ، متوجه شدیم که ای دل غافل ، توی این مدت کوتاه ، اینها چقدر با هم حرف زدند و کسی متوجه نشده!! حدس زده میشه که سرعت گفتگوی اینا از سرعت بال زدن اون پرنده ها هم بیشتر بوده باشه ( کارشناسان در حال بررسی هستند و نتیجه بررسیها حتما" به عموم مردم آگاه و علاقمند اعلام میشه ). متن گفتگوی این دو نفر که توسط این دوربین ویژه ضبط شده به این قراره :

 

 

کریمی : هان!!! منت کش !!! روت کم شد؟ دیدی با پای خودت اومدی برا دست بوسی! وقتی گفتن دایی اومده دیدنت همچین این دلم خنک شد! آی حال کردم!

دایی : بشین بینیم بابا!! عمرا" اگه برا تو اومده باشم. اونی که گفتن اومده دیدنت ، دائی خودت بوده نه علی دایی! این سردار بابایی گفت بریم با هم قدم بزنیم والا منو که میشناسی! از تو بزرگتراش رو داخل آدمیزاد حساب نمیکنم!!

کریمی : اینطوریه؟ فکر کردی حالا که تجار و فوق لیسانس و گلزن جهانی و مربی موفق و مربی تیم ملی شدی ، خیلی حالیته؟ شنیدی که من جادوگر تیم ملی ام؟ میخوای الان با جادو و جنبل سوسکت کنم؟ یا کاری کنم که همین یه نموره ریش چی ( ریش چی در اصطلاح اصفهانی به معنای ریش کوچک است ) که گذاشتی هم بریزه و بی کرک و پر بری بیرون؟

دایی : تو اگه جادو بلد بودی یه کار میکردی که از تیمهای قطری اخراجت نکنن! بعدشم ، نمیخواد از ریش من ایراد بگیری! ما خودمون به ریش همه ( از جمله سیاوش اکبرپور) گیر میدیم! تو فعلا" برو جلوی آینه بشین موهات رو رنگ کن ، مو قشنگ! تیم ملی هم ارثیه آبا و اجدادیمه ! باور نداری این چشمای....... (شرمنده ؛ این کلمه قابل پخش نیست ) رو باز کن تا آرم دایی رو روی لباسهای تیم ملی ببینی! تا من هستم ، عمرا" که بذارم توپ جمع کن تیم ملی هم بشی!

کریمی : عمرا" اگه بیام مرد..........( باز هم شرمنده)

 

 

پس از این روبوسی ، شیرینی آشتی کنان در بین جمعیت پخش شد......

 

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
ّمحمد رحیمی

آقا این مطلب اخرتون خیلی با مزه بود. معمولا طنز های این شکلی رو دنبال میکنم. البته متاسفنه بیشتر طنز های سیاسی رو که ابراهیم نبوی مینویسه! این مطلب شما خیلی جالب بود. آقا ما برنامه رصد مرنجاب برای روز 9 و 10 آبان رو دنبال بودیم متاسفانه هنوز تا امروز که بهمون مجوز حضور توی قلعه رو ندادن.و دوم این که هوای 5 شنبه و جمعه در نیمه مرکزی ایران ابری و بارانی است.ریسک هوای ابری حدود 90 درصد هست و با توجه به مسافت زیاد و فاصله 5 ساعتی مرنجاب این هفته برنامه تور که با هم صحبت کرده بودیم برگزار نمیشه . اما اگه شما مایل باشین میتونیم چند نفری در میانه هفته آینده برای رصد و عکاسی به کویر ورزنه بریم که خیلی زیباست و فاصله کمی هم با اصفهان داره.

علیرضا بوژمهرانی

سلام آقای رحیمی. ممنون از لطف شما. با وضعیت آب و هوایی کنونی و برنامه ماموریتی که در پیش دارم فکر میکنم حضور در هر برنامه رصدی رو باید تا اوایل آذر به تاخیر بندازم. اون موقع هم با توجه به سرمای کویر ، بعید میدونم که بتونم یه شب رصدی رو به آخر برسونم. دیگه پیر شدیم و اون انرژی سابق رو نداریم! [چشمک]